aktuality

V Kolíně nad Rýnem ocenili vítěze soutěže Pure Talents Contest 2024

Ocenění autoři návrhů a porotci letošní soutěže Pure Talents Contest 2024
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V zahajovací den veletrhu imm cologne v Kolíně nad Rýnem, 14.1.2024, vyhlásili vítězné návrhy soutěže Pure Talents Contest a předali ocenění jejich autorům.

Do soutěže přihlásilo 893 mladých designérů ze 76 zemí celkem 1 050 návrhů. Z nich mezinárodní odborná porota vybrala 12 nominovaných, které se představily na speciální výstavě v rámci imm cologne od 14. do 18. ledna. Večer před zahájením veletrhu porota posoudila vystavené prototypy a koncepty a poté vybrala tři vítěze:

Vítězným příspěvkem v kategorii „životní styl a bydlení ve městech s omezeným prostorem“ se stala „mobilní sauna MFG“ (kde „MFG“ znamená „Mobil für Gelassenheit“ nebo „mobilní klid“), koncept interiéru od Emila Löbera, Sophie Reißenweberové a Friedricha Gerlacha.

Mobilní sauna MFG

Vítězkou v kategorii „životní styl a domov v cirkulární společnosti“ byla vyhlášena Carolin Schelkle se svým projektem „Wasted Treasure“. Návrh představuje alternativní způsob využití biomasy vyrobené z rostlinných vláken v palmových listech, které se snadno nerozkládají. Práce ilustruje výhody tohoto materiálu na příkladu střešních tašek.

Carolin Schelkle se svým projektem „Wasted Treasure“, prezentovaným v podobě střešních tašek

Vítězným návrhem v kategorii „životní styl a bydlení jako sdělení/zpráva/koncept“ je „Skládaný paraván“ od Fenny van der Klei. Zástěna je vyrobena výhradně z textilu a představuje nový a inovativní pohled na tradiční techniky skládání, jako je plisování.

Fenna van der Klei se svým projektem „Skládaný paraván“

Kromě tří vítězných návrhů udělila porota zvláštní uznání projektu „Ballast“ od Antona Defanta jako uznání jeho nekonvenčního designu nábytku. Člen poroty Tomás Alonso ji popisuje jako „pravděpodobně nejrychleji postavitelnou třímístnou pohovku na světě“. Základní funkci plní kovová skládací kostra pohovky, zbytek si může uživatel doplnit dle vlastních představ.

Oceněná mobilní třímístná rozkládací pohovka „Balast“

Související články:

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina