technológie

LIGNA 2023: PANAS a SCM zvou na prezentaci automatických technologií v dřevařském průmyslu

Panas
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Vážení příznivci dřevařského oboru,

dovolujeme si Vás pozvat na nejvýznamnější letošní akci v oboru – veletrh LIGNA – která se uskuteční v termínu 15. – 19. 5. 2023 v Hannoveru.

SCM bude na ploše více než 3.000 m2 (hala 13 a 16) prezentovat celou škálu výrobního portfolia strojů a nejnovější technologie vybavené robotizací a automatizací. Hlavním mottem výstavy je „SMART&HUMAN FACTORY“ neboli chytrý způsob výroby za maximálního využití automatizace (HW i SW) v kombinaci se snadným způsobem řízení člověkem.

Představeny budou stroje a technologie od zakázkové výroby nábytku, dveří, oken, dřevostaveb až po povrchovou úpravu a balení.

Ještě nemáte volnou vstupenku? Žádost nám pošlete na e-mail: info@panas.cz.

Na výstavě budou přítomni obchodní zástupci společnosti PANAS, spol. s r.o., kteří Vám rádi zajistí prezentaci vystavených strojů s výkladem a poskytnou Vám všechny požadované informace.

Pro domluvení prezentace či schůzky na výstavě nás kdykoliv kontaktujte:

HLAVNÍ PREZENTOVANÉ STROJE A TECHNOLOGIE:

Velkoplošná pila + ROBOT

Plně automatická velkoplošná dělící pila gabbiani gt2 vybavená robotem pro zcela automatický cyklus zakládání, vracení a odebírání dílců. Pilu lze použít i pro ruční řezání bez robota. Nařezané dílce jsou ukládány na palety, které jsou následně odváženy autonomními vozítky pro další opracování. Kapacita robotického řezání je cca 700–900 dílců za směnu.

Olepovací uzel + ROBOT

Olepovačka hran stefani doplněná o systém vracení dílců pickback a robotem na vstupu, který kromě funkce zakládání dílců slouží zároveň pro vracení dílců do stroje anebo pro odebírání a stohování olepených dílců. Každý dílec může mít jiný typ olepované hrany.

Vertikální CNC + ROBOT

Autonomní obráběcí pracoviště tvořené vertikálním CNC strojem morbidelli cx220 s robotem. Kapacita až 400 dílců za směnu na ploše cca 50 m2. Automatické provedení operací vrtání, drážkování a frézování na dílcích včetně možnosti robotického otočení dílce. Volitelně lze zvolit z několika pracovních režimů (ruční / robotické odebírání či zakládání).

Nestingové CNC

Nestingové obráběcí centrum morbidelli x200 s rastrovým stolem určené pro rozfrézování plošného materiálu. Exkluzivní řešení: automatický tisk etiket pomocí tiskárny integrované v kabině stroje, možnost horizontálního vrtání přímo na MDF desce, zásobník nástrojů umístěný v blízkosti elektrovřetene.

5 osá trámcová CNC

Trámcové obráběcí centrum morbidelli m100 vybavené 5 osou obráběcí hlavou JQX 13.5 kW a vrtací hlavou RO.AX. Představen bude nový systém polohování trámců TV FLEXDRIVE, který pomocí LED signalizace navádí obsluhu, jak správně napolohovat trámce a přísavky dle programu = urychlení času nastavení stolu a žádná kolize.

Accord 500 představuje novou generaci portálových obráběcích center určených pro náročné obrábění zejména masivu (okna, dveře, schody). Pracovní stůl MATIC s rychlým a přesným motorizovaným nastavením trámců a upínek (přísavky, svěrky) včetně automatického cyklu přeupnutí vlysů.

Olepovací stroje

Olepovačka hran stefani kd s plně elektronickým ovládáním pro olepování hran R1 a R2 mm. Plná konfigurace stroje, vysoká rychlost posuvu (až 20 m/min.), snadné ovládání a olepování PUR lepidlem.

NOVINKA
Zcela nový model olepovacího stroj olimpic 500 nabízí plnohodnotné opracování 2 rádiusů hran R1/R2 a to na frézovací, rožkovací i cidlinové jednotce! Hlavní znaky: 2 motorový rožkovač, elektronické ovládání z panelu, SGP-E vanička s horním natavováním, min. šířka dílce 60 mm (i při rožkování).

Řezání – hybridní a formátovací pily

Hybridní typ nářezové pily class px 350i kombinuje snadnost použití a bezpečnost velkoplošné pily s flexibilitou řezání na formátovací pile. Naklápění kotouče až 46°a automatické polohování zadního pravítka.

NOVINKA
Nový bezpečnostní systém „Blade Off“ pro formátovací pily! SCM představuje vlastní systém aktivní ochrany rukou obsluhy při řezání na formátovací pile. Na horním ochranném krytu jsou umístěny chytré senzory, které včas detekují přítomnost ruky v kritické vzdálenosti od kotouče a než by došlo ke kontaktu a zranění, tak se pilový kotouč mžikem stáhne pod pracovním stůl. Technické provedení nevyžaduje žádnou investici či výměnu dílů po aktivaci systému.

Širokopásové brusky

Modulární širokopásová bruska dmc system tm v bohaté výbavě s dlouhým příčným pásem, kalibračním válcem, elektronickou dělenou patkou EPICS a jednotkou PLANETARY (patent scm) pro všesměrné drásání anebo broušení.

NOVINKA
Nový model širokopásové brusky vybavený laserovou jednotkou! Jednotka slouží pro vytvoření 3D obrazců na povrchu různých materiálů (dřevo, mdf, cementotřískové desky, hpl, sklo a jiné). Intenzitu a typ obrazců lze snadno nastavovat.

Stroje na výrobu dřevěných staveb

NOVINKA
Kompaktní model víceosého obráběcího centra na krovy nabízející vysokou přesnost a výkon obrábění při zachování flexibility. Oikos xs opracuje trámy až 16 metrů dlouhé o max. průřezu 450×240 mm. Veškeré opracování probíhá automaticky na jedno založení bez nutnosti otáčení.

NOVINKA
Robustní model širokopásové brusky určený pro opracování dřevěných stanových panelů X-lam/CLT. Pracovní jednotky: brusný / kalibrační válec, brusná patka. Max. průchozí šířka: 3.700 mm, max. průchozí výška: 500 mm.

Výroba oken

NOVINKA
Windorflex představuje novou generaci automatických obráběcích center určených pro produktivní a flexibilní opracování okenních a dveřních vlysů. Systém upnutí vlysů do vozíků se svěrkami v kombinaci se dvěma víceosými obráběcími hlavami a velkou kapacitou nástrojů splní jakékoliv požadavky. Celý pracovní cyklus je automatický včetně možnosti robotického zakládání a odebírání.

Více informací na www.panas.cz. Těšíme se na setkání s Vámi na výstavě LIGNA 2023!

Panas_logo_čtverec

PANAS, spol. s r.o.
Jordánská 978
198 00 Praha 14 – Kyje
tel.: 777 743 924
e-mail: info@panas.cz
www.panas.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina