Kam chodí na záchod cirkusáci, prozradil malému Ládíkovi Štěpán Šafránek ve filmu Jak svět přichází o básníky. Škoda, že se Ládík nezeptal, kam chodí na záchod montážníci na stavbě. Možná by mu také vysvětlil, že „do hospody“. Co když je ale hospoda daleko a tělesná potřeba spěchá? Na to má odpověď Dřevařský magazín.
Mohu použít váš záchod, prosím?
O neuvěřitelně široké univerzálnosti systainerů – mezi řemeslníky známých a oblíbených mobilních boxů – nás přesvědčují nejen výrobci ručního nářadí. S velmi neotřelým nápadem přišel za výrobcem těchto plastových kufrů jistý zákazník – německý výrobce suchých záchodů, který svůj sortiment nabízí mj. i řemeslníkům a montážníkům.
Skoro každý řemeslník se již při práci na stavbě ocitl v nepříjemné situaci, kdy pod tlakem metabolických procesů vlastního těla musel majiteli domu či bytu položit otázku: „Mohu použít váš záchod, prosím?“ Zákazník zpravidla přimhouří oči, pokud se jedná o ojedinělý případ, nikdo ale nemá rád, když musí cizím osobám svoji toaletu poskytovat pravidelně.
Řešení je v systaineru
Systém systainerů je dnes mezi řemeslníky a montážníky velmi oblíbený a rozšířený, a to zejména kvůli své vysoké variabilitě, univerzálnosti a skladebnosti. Interiéry pracovních dodávek jsou navrhovány a řešeny tak, aby umožňovaly co nejefektivnější uskladnění veškerého pracovního nářadí a pomůcek uložených v plastových systainerech. A právě to byl důvod, proč zmíněný výrobce umístil plně funkční suchý cestovní záchod právě do systaineru. Pracovní dodávka, která dle stupně vybavení slouží často jako mobilní dílna, tak získává další užitečnou funkci.
V systaineru je pod prkénkem z multiplexu uložena 3dílná sada bezzápachového suchého kompostovacího záchodu skládající se z plastové „mísy“ a dvou 5litrových nádob určených zvlášť na sběr tekutin a zvlášť na pevné složky.
V toaletě se nepoužívá žádná „chemie“, ale běžné stelivo pro kočky nebo mulč z kůry – obojí rychle absorbuje vlhkost, protože – majitelé psů a koček to vědí: suchý trus (tolik) nezapáchá. Na rozdíl od chemických nebo neoddělených toalet nemusíte chodit do speciálních vyprazdňovacích stanic, abyste se zbavili svých zbytků. Trus lze dát do domovního odpadu nebo kompostu, moč vylít do jakéhokoli odpadu.
Foto: autor