aktuality

Salón drevostavieb 2022 dopĺňa prednáškové pásmo architektov

Projekt drevostavby materskej školy v spolkovej krajine Dolné Rakúsko. Autorom je Juri Troy
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Slovenská premiéra 17. ročníka česko-slovenskej nesúťažnej prehliadky Salón drevostavieb 2022 je od 2. júna 2022 inštalovaná v Bratislave. Do Rakúskeho kultúrneho fóra umiestnili 30 panelov vybraných inšpiratívnych moderných stavieb z dreva. Realizované sú podľa návrhov architektov z Českej republiky, Slovenska, Rakúska, Švédska a Talianska. Projekty zo Salónu drevostavieb 2022 sú na výstave prístupné do 17. júna 2022.

Včerajší deň (2. jún) bol významný pre architektov, keďže sa uskutočnili prednášky tvorcov drevostavieb v rámci rozširovania obzoru vzdelávania. Podnetné bolo vystúpenie rakúskeho architekta Juri Troya. Predstavil projekt Materskej školy v pasívnom štandarde v Deutsch – Wagram, ktorý získal Cenu za drevostavbu Dolné Rakúsko 2021, keď zvíťazil v kategórii Verejná stavba. Projekt je umiestnený aj na obálke Ročenky drevená architektúra 2022. V ročenke sú podrobne popísané všetky prezentované projekty zo Salónu drevostavieb 2022.

Architektov z Českej republiky predstavil Ing. arch. Pavel Horák – zakladateľ tradície Salónu drevostavieb v ČR. Postupne sa pridal aj Salón drevostavieb v SR, jeho riaditeľka Ing. arch. Ľubica Fábri, ArtD. uviedla prednášky slovenských tvorcov: Ing. arch. Zuzana Kierulfová, Mgr. art. Danica Pišteková, ArtD., Ing. arch. Ivan Jarina, Ing. arch. Martin Hörmann, Ing. arch. Daniel Kubiš, Ing. arch. Juraj Šimek. Záštitu nad výstavou Salón architektov 2022 v Bratislave prevzala rakúska veľvyslankyňa v SR Mag. Margit Bruck – Friedrich, MA.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina