technológie

Materiálové a technologické novinky

Novinky
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Materiálové a technologické novinky z nabídky firem LEITZ-nástroje s.r.o., Merxu s.r.o., REHAU a OKENTĚS spol. s r.o.

Leitz Diamaster Edge Expert – Stavitelné zarovnávací frézy

Kvalitní opracování plošných nábytkových dílců je z důvodu rozmanitosti materiálů a zejména krycích dekorů velkou výzvou pro udržení efektivity výroby s nízkými náklady. Při frézování hran plošných dílců vzniká v oblasti dekoračních vrstev silné opotřebení břitů, které ovlivňuje kvalitu hran. Následkem toho se musí nástroje často měnit a brousit, co zvyšuje nákladovost výroby.

Leitz řešením jsou stavitelné zarovnávací frézy Diamaster Edge Expert. Šířkovým přenastavením 2dílných fréz se přivádí do abrazivních oblastí dekoračních vrstev ještě neopotřebované břity, čím se prodlužuje životnost nástroje bez potřeby přeostření břitů a při zachování konstantně vysoké kvality opracování hran. Tím je dosaženo vysoké efektivity výrobního procesu s nízkými náklady na opracování hran nábytkových dílců.

Zajímavostí stavitelných zarovnávacích fréz Diamaster Edge Expert je, že jsou upnuté na inovativním stavitelném Leitz hydro-duo pouzdře s přesným seřízením šířky v kroku 0,01 mm. Dále jsou frézy vybavené vždy RFID Chipem pro jednoznačnou automatickou identifikaci nástroje, důležitou pro začlenění nástrojů do digitalizace výrobního procesu. Výhody fréz Diamaster Edge Expert, jako perfektní kvalita hrany, 10x vyšší životnost nástroje, rychlé a jednoduché přenastavení, předurčují jejich použití jako nejlepší nástrojové řešení pro výrobu tzv. nulové spáry hrany.

Pro stavitelné zarovnávací frézy Diamaster Edge Expert tak platí, že po otupení stačí nástroj pouze přestavit, ne měnit!

Výrobce: LEITZ GmbH
Distribuce v ČR a SR: LEITZ-nástroje s.r.o.

Novinka v možnostech expanze na zahraniční trhy

Nemálo dřevozpracujících firem by rádo rozšířilo možnosti prodeje o zahraniční trh, ale legislativní omezení v různých zemích včetně zajištění logistiky představují příliš velkou zátěž. Pokud by pro vás byl lákavý prodej v 8 evropských zemích najednou, máme pro Vás velmi zajímavý tip, jak navíc začít a úplně zadarmo! I když nebudete mít v zahraničí pobočky, vytvoření e-shopu pro zahraniční trhy je docela náročný proces, především administrativně. Navíc to jen e-shopem nekončí. Je třeba umět zahraniční zákazníky na tento Váš e-shop přivést. Máme pro Vás tip, kterým můžete jednoduše pro Vaše produkty a služby získat zákazníky, a to nejen v České republice, ale i v sedmi dalších evropských zemích. Jedná se konkrétně o Německo, Slovensko, Polsko, Estonsko, Litvu, Maďarsko a Rumunsko. A navíc zadarmo! Stačí jen využívat speciální evropské online tržiště merXu.

Prodejní online platforma merXu
merXu.com je bezplatné evropské online tržiště pro firmy a živnostníky zprostředkující online nákup a prodej produktů a služeb z regionu střední a východní Evropy. Cílem merXu je podporovat podnikatele v jejich digitální transformaci pomocí poskytování komplexních služeb a nástrojů pro obchodování na lokálním i zahraničním trhu. Platforma merXu je zabezpečeným obchodním prostředím, které spojuje prověřené kupce i prodejce a umožňuje jim provádět transakce napřímo nebo prostřednictvím poptávky.

Jak využitím merXu propagovat své výrobky a služby?
Velice jednoduše. Ať jste malý živnostník nebo velká firma, stačí se do tohoto tržiště jen zdarma zaregistrovat, nahrát své produkty a služby a začít oslovovat potenciální zákazníky v 8 zemích najednou! Aktuálně platforma nabízí miliony nabídek ze všech průmyslových kategorií.

Produkty a služby se dají vyhledat jak v 10 hlavních kategoriích, tak také podle jejich názvu. Pokud i přesto nenajdete výrobek nebo službu, kterou byste potřebovali, stačí zadat poptávku a brzy se přihlásí vhodný dodavatel. Jako na správném tržišti, můžete o cenách a detailech dodávky samozřejmě vyjednávat.

Další velkou časovou a finanční výhodou je skutečnost, že vše zadáváte jen v českém jazyce a platforma vše přeloží do dalších 7 lokalizací sama.

merXu nabízí zahraniční spolupráci
Toto tržiště nabízí nejen možnosti prodeje vlastních výrobků a služeb, případně nákup zařízení a produktů pro Vaše podnikání, ale můžete v těchto zemích najít i dlouhodobého dodavatele nebo odběratele. Záleží jen na Vás, jak dokážete výhody obchodování na merXu pro svoje podnikání co nejlépe využít.

Poskytovatel: Merxu s.r.o.

RAUBASE pro – soklové desky pro vytváření designu moderní kuchyně

Soklová deska je nezbytnou součástí moderní kuchyně, zároveň slouží jako designový a funkční prvek. Systém nových soklových desek REHAU RAUBASE pro obsahuje řadu tvarovek, jako jsou vnější a vnitřní rohy, spojky a koncovky. Vyznačuje se zesílenou čelní plochou, zvýšenou stabilitou. Díky snížení počtu vnitřních přepážek bylo dosaženo snížení optického vlnění čelní plochy. Těsnění vůči podlaze je zcela skryté.

Soklový systém RAUBASE pro se velmi snadno a rychle instaluje pomocí tvarovek. Je vodotěsný a má dlouhou životnost. Všechny soklové desky jsou k dispozici ve jmenovitých výškách 100 mm, 120 mm, 150 mm a v 6 barevných odstínech.

Výrobce a prodejce: REHAU

Nábytek jako z jednoho kusu: RAUVOLET crystal-line complete

Jednotný design nábytku, žádné nežádoucí kombinace různých druhů materiálů a odlišných barevných odstínů, to je nábytkový roletkový set RAUVOLET crystal-line complete. Všechny komponenty, včetně vodicího systému a krycí lišty, jsou vyrobeny z materiálu RAUVISIO crystal. Výsledkem je řešení čelních ploch, které vypadají jako odlité z jednoho kusu – vše je ze stejného materiálu a v totožném odstínu.

Lamely setu RAUVOLET crystal-line complete z polymerního sklolaminátu široké 50 milimetrů pak dotváří harmonickou plochu. Roletkové sety jsou dostupné v barvách Bianco, Magnolia a Piano. Barvy se shodují s barvami plošných materiálů RAUVISIO crystal a společně tak umožní vytvořit 100% sladěný design nábytku.

Výrobce a prodejce: REHAU

Padací těsnění dveří Ellen Matic FERRO 2/S2

EM FERRO 2/S2 jsou nové optimalizované verze automatických padacích prahů ELLEN MATIC FERRO pro kovové, hliníkové a PVC dveře těsnicí proti hluku a průvanu.

EM FERRO 2/S2 je speciální zvukotěsné těsnění, které se aplikuje na spodní část kovových, hliníkových a PVC dveří. Je vyrobeno z hliníkového profilu šířky 24 mm a výšky 31 mm, těsnicí část je vyrobena z vysoce kvalitního silikonu šedé barvy. Padací těsnění EM FERRO 2/S2 má stejně spolehlivý a odolný vnitřní mechanismus jako ostatní padací prahy nové řady ELLEN MATIC – EM Soundproof, UNI-Proof, atd., dříve prezentované v Dřevařském magazínu. Nespornou výhodou nové řady padacích prahů ELLEN MATIC je speciální vnitřní mechanismus, díky kterému těsnicí silikonová část klesá při zavíraní dveří dolů stejnoměrně na obou stranách dveří a při tom dochází k automatickému vyrovnání i u ne zcela rovné podlahy.

EM FERRO je nabízeno ve 2 verzích: EM FERRO 2 s neviditelnou montáží – provádí se z boku pomocí 2 nerezových úchytek, které jsou součástí balení. EM FERRO S2 s viditelnou montáží – montuje se našroubováním zespodu dveří do převrtaných otvorů (vruty jsou součástí balení).

EM FERRO 2/S2 se ovládají jednostranně na straně závěsu. Nastavení výšky padacího prahu se provádí speciálně navrženým ovládacím prvkem s větší kontaktní plochou (černý plastový knoflík – viz obr.), dle dostupného montážního návodu.

  • Těsněná mezera: od 3 mm do 18 mm
  • Útlum hluku: 42 dB při spáře 7 mm
  • Standardní délky: 530, 680, 830, 980, 1130, 1280 mm, 1430 mm (pouze u verze FERRO S2)
  • Zkrácení: standardní délky o 150 mm (délka 530 mm o 50 mm)
  • Zakázkové délky: min. 455 mm – max. 1600 mm, verze FERRO S2 – 2000 mm
  • Garance: 5 let

Výrobce: Elton B.V.
Distribuce: Okentěs, spol. s r.o.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina