technológie

Materiálové a technologické novinky

Novinky
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Materiálové a technologické novinky z nabídky firem LEITZ-nástroje s.r.o., OKENTĚS spol. s r.o. a Trachea, a.s.

Leitz modernizované hydro-hoblovací hlavy – Klasik v novém designu

Schopnost hoblovací hlavy kvalitně a efektivně hoblovat, s požadovanou kvalitou povrchu masivních desek a hranolů, ovlivňuje velký počet různých faktorů. Důležitým požadavkem všech uživatelů ale je, aby proces hoblování byl co nejméně přerušován výměnou hoblovacích hlav, resp. hoblovacích nožů. Redukce prostojů a prodloužení pracovních intervalů významně napomáhají snižovat výrobní náklady.

A právě nové, modernizované hydro-hoblovací hlavy Leitz mají ve srovnání s konvenčními hlavami obzvlášť dlouhou životnost. Konstrukce tělesa hydrohlav, optimalizovaný upínací systém nožů a zvýšená pevnost a přesnost hydro-upnutí na hřídeli garantují extrémně dlouhou životnost nožů do otupení. To vše při zachování vysoké kvality hoblovaného povrchu.

Základní předností hydro-hoblovacích hlav Leitz jsou jejich tělesa, která jsou vysoce odolná proti mechanickému i chemickému opotřebení, dlouhá životnost precizních hoblovacích nožů Leitz a jednoduchá manipulace s hydro upínáním hoblovacích hlav. Konstrukčně jsou pak dále zajímavé tím, že mají vždy radiální i axiální přístup k mazacím uzávěrům. Speciální opracování upínacího otvoru zabraňuje přituhnutí hlavy k hřídeli. Upínací systém je navržen pro standardní hoblovací nože výšky 30 mm a 35 mm (od průměru hlav D203 mm).

Hlavy jsou vhodné pro všechny typy na trhu běžných čtyřstranných hoblovacích strojů s přesnými hřídeli. Opracování měkkých i tvrdých dřevin umožňuje nabídka hoblovacích nožů, které můžou být v provedení HS-rychlořezná ocel, MC-povlakovaná HS nebo HW-tvrdokov.

Výrobce: LEITZ GmbH
Distribuce v ČR a SR: LEITZ-nástroje s.r.o.

Nová řada cylindrických vložek FAB Nové Generace

Společnost Okentěs představuje novinku ve svém prodejním sortimentu – zcela novou řadu cylindrických vložek FAB Nové Generace. Tyto vložky kompletně nahrazují a rozšiřují stávající řady cylindrických vložek, jejichž výroba bude následně utlumena. Při vývoji nové řady byl kladen důraz zejména na ucelenost řad cylindrických vložek na všech úrovních, vzájemnou kompatibilitu, snadnou servisovatelnost a v neposlední řadě na excelentní spolehlivost a příznivou cenovou úroveň vložek FAB Nové Generace.

Z uživatelského hlediska je největší novinkou změna v designu klíče, za nějž společnost ASSA ABLOY Opening Solutions CZ s.r.o. obdržela ocenění reddot winner 2021. Pro snazší orientaci zákazníků jsou nová balení jasně odlišena barevnou kombinací dle pyramidy bezpečnosti s uvedením piktogramů odolností proti jednotlivým metodám překonání cylindrické vložky.

Základní ochranu zajišťují cylindrické vložky FAB 1*, které jsou jako jediné dodávány s krátkými klíči. Cylindrické vložky FAB 2** jsou již dodávány s klíči dlouhými a dle ČSN EN 1627:2012 splňují požadavek RC2. Řada cylindrických vložek FAB 2** PROFI splňuje stejné požadavky na bezpečnost a oproti předchozí cylindrické vložce lze tyto již sjednocovat.

Cylindrická vložka FAB 3*** je již certifikována ve vyšší bezpečnostní třídě RC3 dle ČSN EN 1627:2012 a taktéž splňuje požadavky SS4=2 dle požadavků NBÚ v souladu se zákonem č. 412/2005 Sb. Řada FAB 3*** PROFI přináší navíc taktéž bezpečnostní kartu, kdy díky ní a řízené distribuci polotovarů klíčů je cylindrická vložka chráněna proti neoprávněnému kopírování klíčů.

Zástupcem v nejvyšší třídě bezpečnosti, tj. RC4 dle ČSN EN 1627:2012 a SS4=3 dle požadavků NBÚ v souladu se zákonem č. 412/2005 Sb. a 160B0C6D dle EN 1303:2015 je cylindrická vložka FAB 4****. Tyto vložky jsou již standardně dodávány s prostupovou spojkou, která umožňuje otočit klíčem i když je z druhé strany klíč zasunut.

Společným jmenovatelem všech cylindrických vložek FAB Nové Generace je provedení jak oboustranné, tak i jednostranné a rovněž provedení s knoflíkem v různých designech. Cylindrické vložky jsou dodávány v povrchové úpravě nikl satén, případně nikl mat. Vybrané rozměry jsou rovněž dodávány v povrchové úpravě mosaz.

Výrobce: ASSA ABLOY Opening Solutions CZ s.r.o.
Distribuce: Okentěs, spol. s r.o.

Trachea na InterSalonu 2022

Pátý ročník nábytkářské výstavy v Holešově se měl uskutečnit v roce 2020, ale kvůli okolnostem se to podaří až letos. Je tedy jasné, že se vystavovatelé budou chtít pochlubit řadou novinek, a v tomto ohledu není pořádající Trachea výjimkou. Co nového tedy nabídne expozice největšího českého výrobce nábytkových dvířek?

Akrylátová dvířka T.acrylic SUPERMAT
Dvířka T. acrylic v supermatném provedení jsou velmi žádaná. Proto v červnu přibyde k dosavadním pěti 8 nových dekorů včetně například tmavozelené nebo karmínové barvy.

Fóliovaná dvířka T.classic
V posledních letech Trachea nabídku fólií spíše zužovala, ale teď připravila téměř dvě desítky nových dekorů včetně zajímavých dřevin nebo mramorů. A do kolekce lisovaných dvířek přibydou také nové tvary frézování.

Lakovaná dvířka T.lacq
Pro letošní jaro nachystala Trachea 6 nových tvarů frézování pro lakování do lesku, matu i supermatu.

Dekory LTD a zadní strany
Aktuální nabídky dekorů lamina pro dvířka T.segment, T.basic a nábytkové korpusy Trachea budou obohaceny o 5 nových dekorů LTD. V segmentu lisovaných a lakovaných dvířek pak přibyde jen jedna zadní strana MDF, zato však v elegantním černém provedení.

9. června budou na InterSalonu k vidění desítky novinek napříč celým nábytkářským oborem, takže pokud máte chuť a čas, zaregistrujte se na www.intersalon.cz a přijeďte do Holešova!

Výrobce a prodejce: Trachea, a.s.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina