aktuality

Lesy ČR uzavírají přímé kontrakty na dodávky dříví s menšími a středně velkými pilami

Ilustračné foto
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Smlouvy o přímém prodeji dříví uzavírají Lesy České republiky od letošního února s malými a středně velkými dřevařskými provozy. Každý takový odběratel může podle stanovených podmínek ročně dosáhnout až na deset tisíc metrů krychlových dříví. O nabídku je velký zájem.

„Zatím jsme uzavřeli s 280 regionálními pilami kontrakty na 114 tisíc m3 dříví. Více než 109 tisíc m3 už podnik dodal a bude v tom pokračovat,“ řekl Jiří Groda pověřený vedením Lesů ČR. „Dáváme regionálním pilám další možnost nakoupit dříví, tedy v aukcích a od února i formou přímého prodeje. Vždy podle jasných pravidel,“ uvedl s tím, že systém přímého prodeje Lesy ČR průběžně vyhodnocují.

Nabídku může využít každý, kdo splní stanovené podmínky. Více o nich zde: Rámcové principy stanovení možného přímého prodeje dříví zpracovatelům v regionech ČR | Lesy České republiky, s. p. (lesycr.cz).

Samotné podání žádosti o uzavření smlouvy na přímý prodej dříví ještě podnik nepovinuje takovou smlouvu uzavřít. Zejména v případech, kdy se zjistí nesprávnost či neúplnost předložených údajů nebo tehdy, když Lesy ČR v daném regionu nebudou mít k dispozici dostatek dříví.

Zdroj: TZ Lesy ČR

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina