výstavy

imm cologne 365 aneb Čtyři otázky pro Matthiase Pollmanna a Claire Steinbrückovou

Vystavy_imm
Stěžejní událostí nového projektu imm cologne 365 bude i nadále fyzický veletrh
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V termínu od 17. do 23. 1. 2022 by se na výstavišti v Kolíně nad Rýnem měl po dvouleté pauze, vynucené koronavirovou pandemií, opět uskutečnit tradiční mezinárodní veletrh nábytku a interiérového vybavení imm cologne. Zda a za jakých podmínek se akce opravdu uskuteční, v tuto chvíli není jisté, pořadatelé ale s termínem realizace zatím počítají. A připravují i řadu novinek, které by konání veletrhu a jeho globální úspěšnost měly podpořit. Press tým Koelnmesse na toto téma položil čtyři otázky Matthiasu Pollmannovi, viceprezidentu Koelnmesse pro řízení veletrhů a Claire Steinbrückové, ředitelce imm cologne

Vystavy_imm
Matthias Pollmann, viceprezident Koelnmesse pro řízení veletrhů a Claire Steinbrück, ředitelka imm cologne

Nové formáty, hybridizace – imm cologne 2022 se mění. Co vedlo k této nové verzi?
M. P.: Ptali jsme se sami sebe, co pro nás jako organizátory veletrhů znamená Covid-19? Odpověď byla brzy jasná. Veletrh se musí dále rozvíjet v souladu s trhem, ačkoli živá událost by měla i nadále zůstat jeho hlavní byznys. Abychom zajistili, že můžeme v budoucnu úspěšně fungovat i na tomto trhu, musíme rozšířit naše digitální aktivity. Důležité v našich úvahách však bylo nejen rozšířit imm cologne na internet, ale také vyvinout nové koncepty, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout dynamickou obchodní platformu, která se flexibilně přizpůsobuje rychle se měnícímu prostředí. Jsem si jist, že s imm cologne 365 jsme vyvinuli koncept, který povyšuje mezinárodně vedoucí veletrh na novou úroveň v podobě optimální obchodní, networkingové a inspirační platformy pro průmysl, která umožňuje značce imm cologne rozvíjet se v plné síle, 365 dní v roce.

Jak přesně to vypadá?
C. S.: V souladu s naším základním principem „Čas na změnu“ chceme společně s průmyslem přepracovat životní prostředí. imm cologne 365 je produkt, který vyplynul ze zjištění, že i po Covid-19 bude existovat nová současná kultura, že trendy se neřídí harmonogramem, a že chceme dát odvětví šanci generovat podnikání 365 dní v roce. imm cologne 365 se tedy skládá ze tří stavebních kamenů, které se navzájem perfektně doplňují: živá akce imm cologne jako hlavní událost průmyslu hned na začátku roku, „magazín od imm cologne“ a „ambista“, naše obchodní síť. Naše nová online nabídka „magazín od imm cologne“ se zaměřuje na vše, co má v současné době dopad na nábytkářský průmysl a bude tomu tak i v budoucnosti – rozdělena do čtyř aktuálních tematických oblastí. Platforma digitálního průmyslu „ambista“ se zaměřuje na stávající a inovativní nové produkty a služby spojování podniků. „ambista“ proto nabízí perfektní podmínky pro vytváření networkingu v celém odvětví a pro kvalifikovanou generaci potenciálních zákazníků 365 dní v roce. V souhrnu to znamená, že se v budoucnu budeme soustředit na komunikaci znalostí a obsahu a na vytváření obchodních aktivit online i během roku. I když osobní zkušenosti a stýkání se na živé akci zůstanou jedinečné, hranice se stále více stírají a v budoucnu vše propojíme blíže.

Jaké příležitosti nabízí tento model imm cologne?
C. S.: Otázkou je, kde – mimo Covid-19 – jsou příležitosti digitalizace pro veletrhy. Téměř všechny veletrhy mají digitální zastoupení. Naše odpověď však překračuje hybridní formu prezentace. Jde spíše o to, jak dokážeme dosáhnout celoroční relevance, o přístupu 365 dní v roce. To je budoucnost veletrhu, který bude velkým přínosem také pro naše zákazníky. Podle našeho názoru posouváme veletrh s naším konceptem na novou úroveň. Ne jako cíl sám o sobě, ale proto, že věříme, že naši zákazníci budou tímto způsobem úspěšnější, a prosazujeme celé odvětví jako takové.

Jaký prospěch z toho budou mít zákazníci?
M. P.: S imm cologne 365 jsme vyvinuli koncept obchodní platformy zaměřené na budoucnost, která spojuje správné lidi ve správný čas a na správném místě. Kromě fyzického veletrhu mohou naši zákazníci nyní těžit také z digitálních nástrojů, které vytvářejí nový dosah, a proto nabízejí širokou škálu různých příležitostí pro vytváření podnikání. Díky tomu je imm cologne víc než jen průmyslový veletrh; generuje nové obchody a tím spojuje průmysl na mezinárodní špičkové úrovni. Zejména pro „magazín od imm cologne“ a „ambista“ jsme vytvořili dvě dokonalé fáze pro prezentaci nových produktů poutavým způsobem, 365 dní v roce, s cílem generovat nové obchody.

Vystavy_imm
Jednou z motivací pro vznik projektu imm cologne 365 bylo zjištění, že i po Covid-19 bude existovat nová současná kultura, a že trendy se neřídí harmonogramem. Mimochodem i toto je ukázka předvídatelnosti některých vystavovatelů na imm cologne 2020

Foto: archiv autora

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina