aktuality

Lesy ČR otevřely Červený most v Babiččině údolí

Červený most pro pěší v Babiččině údolí se po půl roce znovu otevřel
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Červený most, frekventovaná turistická spojnice pro pěší v jedné z nejnavštěvovanějších oblastí v zemi, v Babiččině údolí v Královéhradeckém kraji, se po půl roce znovu otevřel. Lesy ČR s obnovou spěchaly, aby mohla letní sezóna nerušeně začít.

Trámový dřevěný most mezi Slatinou nad Úpou a Žernovem u České Skalice se kvůli nebezpečnému zábradlí napadenému hnilobou uzavřel loni v prosinci. „Protože jde o technickou památku v chráněné krajinné oblasti, neprodleně jsme začali o nutné opravě jednat se starosty, zástupci památkové péče i ochrany přírody,“ řekl Karel Fišer, ředitel Oblastního ředitelství Lesů ČR pro východní Čechy. „Aby se stihl začátek letní turistické sezóny, nejrychlejším řešením bylo doplnění nového zábradlí, které zabrání přístupu na kraj konstrukce, a osazení zábran včetně dopravního značení,“ dodal.

Nové oboustranné dřevěné zábradlí se třemi madly kotví v podélných trámech. Na obou koncích mostu stojí betonová zábrana s reflexními pruhy, které zvýrazňují na začátku i na konci mostu jeho aktuální šířku.

Konstrukce je tedy opět bezpečná. Lesy ČR zatím její kompletní výměnu neplánují, ale do budoucna bude zřejmě nutná.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina