aktuality

ARBYD míří k energetické soběstačnosti

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Výrobce nábytku společnost ARBYD z Chotíkova byla vybrána v projektu RESINDUSTRY mezi 27 nejlepších projektů v Evropě jako příklad dobré praxe využití obnovitelných zdrojů energie v průmyslu.

Dlouhodobým cílem společnosti ARBYD je zvýšit energetickou nezávislost a současně zlepšovat vliv na životní prostředí integrací obnovitelných zdrojů energie.

ARBYD v rámci projektu Úspory energií instaloval nový plně automatický kotel, čímž došlo k využití energetického potenciálu dřevního odpadu. Společnost spaluje vlastní dřevní odpad z výroby a zajišťuje si tak dodávku tepla pro výrobní areál.

Současně s automatickým kotlem proběhla výměna všech světelných zdrojů za LED provedení.

Dále byla na výrobní a administrativní budově instalována fotovoltaická elektrárna. Zde se v rámci zeleného bonusu zpracovává 70 % vyrobené energie.

V současné době společnost ARBYD projektuje fotovoltaickou elektrárnu doplněnou o baterii o kapacitě 1 MWh. Po této instalaci bude ARBYD již energeticky soběstačnou společností.

Jako jedním z hlavních přínosů společnost považuje snížení emisí škodlivých látek do ovzduší, což má významný dopad na zlepšení životního prostředí, jak v okolí výrobního areálu, tak zlepšení životního prostředí z globálního pohledu (úspora elektrické energie vyráběné v systémových elektrárnách).

Tato ekologická politika je ceněna hlavně ve skandinávských zemích, kam ARBYD pravidelně dodává nábytek a kompletní interiéry.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina