aktuality

Termíny pro daňové přiznání a přehledy OSVČ za rok 2020 se posunou

Ilustrační foto
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Vláda schválila návrh Ministerstva financí na odklad lhůt pro podání daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2020, a to o měsíc. Kdo podá přiznání v papírové podobě, může tak beztrestně učinit až 3. května. Pokud přiznání odešle elektronicky, může to letos udělat až do 1. června. Od letoška totiž platí novinka, že ti, kdo podají daňové přiznání elektronicky, mají lhůtu pro podání daňového přiznání prodlouženou o měsíc.

Podle serveru Podnikatel.cz se kromě lhůty pro podání přiznání posunou i termíny pro podání přehledů OSVČ pro zdravotní pojišťovny a Českou správu sociálního zabezpečení (ČSSZ).

  • Ministerstvo zdravotnictví připravuje novelu zákona o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění, která stanoví pro podání přehledu 2020 lhůtu na den 1.7.2021, a to pro všechny OSVČ bez rozdílu, tj. bez ohledu na to, zda podávají DP papírově či elektronicky či zda povinnost DP podávat nemají. Novela zákona bude projednávána ve stavu legislativní nouze.
  • V případě přehledů pro ČSSZ Ministerstvo práce a sociálních věcí využije toho, že ministryně je zmocněna promíjet penále za opožděné platby sociálního pojištění.

Zdroj: Podnikatel.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina