technológie

Materiálové a technologické novinky

Novinky_Festool
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Materiálové a technologické novinky z nabídky firem FESTOOL, Hranipex a.s., Ostermann Česko spol. s r.o. a Okentěs, spol. s r.o.

Čtyři stupně, ryzí síla, žádné kompromisy

Novinky_Festool

Festool představuje dva nové akušroubováky s označením QUADRIVE TPC a TDC 18/4, které nahradí osvědčené předchozí modely QUADRIVE PDC a DRC 18/4. Nový akušroubovák QUADRIVE TDC 18/4 díky bezuhlíkovému motoru EC-TEC slibuje mimořádnou zatížitelnost a výdrž. Stejně tak výkonný a mnohostranný je nový příklepový vrtací šroubovák QUADRIVE TPC 18/4, který díky zapínatelnému axiálnímu příklepu exceluje i při vrtání do zdiva. Oba lze kombinovat s četnými praktickými nástavci a oba také disponují novou inteligentní funkcí KickbackStop, minimalizující riziko zkroucení zápěstí při náhlém zaseknutí.

Robustní čtyřstupňová kovová převodovka disponuje mimořádnou silou a vysokými otáčkami (500, 800, 2350 a 3600 ot./min) a vydrží i větší zatížení. Kompletně optimalizovaná koncepce spínání umožňuje libovolné a rychlé přepínání ve všech směrech, kdy lze přepínat z každého stupně přímo na libovolný jiný stupeň bez mezistupňů. Při špatných světelných podmínkách lze použít osvětlení pracovní oblasti pomocí zapínatelného LED osvětlení.

Maximální výkon u obou akušroubováků zabezpečuje mimořádně výkonný, bezuhlíkový motor EC-TEC nejnovější generace s dlouhou životností, který byl – stejně jako všechny bezuhlíkové motory Festool – kompletně vyvinutý firmou Festool a vyrobený ve vlastní výrobě motorů v Německu. Mikroprocesory sledují a řídí u motoru, elektroniky a akumulátoru teplotu, napětí a odběr proudu, čímž prodlužují jeho životnost. V kombinaci s extrémně robustní převodovkou zvládá širokou škálu funkcí od šroubování s krouticím momentem až 75 Nm na 1. stupeň až po přesné vrtání s 3600 ot./min na 4. stupeň. Na 2. stupeň vyvíjejí noví siláci o celých 40 % vyšší krouticí moment než předcházející modely PDC a DRC a umožňují tak plný výkon i u 8mm šroubů.

Pro práce, při kterých je zapotřebí velký výkon, poskytuje akumulátor 4,0 Ah Li-HighPower Compact ideální kombinaci síly, kompaktních rozměrů a malé hmotnosti. Pro ještě větší výkon a delší dobu chodu při mimořádně náročném vrtání a šroubování představuje správnou volbu akumulátor 5,2 Ah. Hmotnost akušroubováků se 4Ah akumulátorem je 1,9 kg, s 5,2Ah akumulátorem rovné 2 kg. Chytré rozhraní FastFix umožňuje rychlou výměnu nástavců bez použití nářadí. Hloubkový doraz a excentrický nástavec umožňují navíc šroubování blízko okrajů a s omezenou hloubkou.

Společně s bezplatnou aplikací Work (iOS a Android) a akumulátorem s Bluetooth poskytují oba akušroubováky četné praktické přídavné funkce: Je možné nastavit jas a dobu svícení LED osvětlení. Leváci mohou přepólovat přepínač chodu vpravo/vlevo. Dále lze provádět aktualizace softwaru nebo v případě servisu vytvořit objednávku opravy. Nový QUADRIVE TPC 18/4 a QUADRIVE TDC 18/4 bude možné zakoupit od dubna ve specializovaných obchodech.

Výrobce: Festool
Prodejci: viz www.festool.cz

Čistiace a separačné prostriedky Riepe

Novinky_Hranipex

Spoločnosť Hranipex vďačí za svoje úspechy predovšetkým svojim zákazníkom, a preto nám je cťou vás informovať, že sme sa s vašou pomocou stali výhradnými distribútormi kompletného sortimentu zn. Riepe pre Českú aj Slovenskú republiku. Po výborných výsledkoch a obojstranne plodnej spolupráci na slovenskom trhu sme novo získali exkluzivitu pre značku Riepe aj na Slovensku. Hranipex je teda jediným distribútorom celého portfólia tejto značky pre komplexné riešenie strojného čistenia pri výrobe nábytku. To zahŕňa rozsiahly sortiment čistiacich a separačných prostriedkov pre olepovacie stroje, manuálne čistiace prostriedky a technické zariadenie pre používanie týchto prostriedkov. Dokážeme nájsť riešenie aj v prípade, že vaša olepovačka nie je vybavená zariadením pre aplikáciu čistiacich prípravkov, poradiť s čistením v procese olepovania, rovnako tak ako dodať zariadenia na ich aplikáciu. Pomôžeme vám, kedykoľvek narazíte na problém s olepovaním alebo čistením nábytkových dielcov. Viac informácií nájdete na www.hranipex.sk.

Predajca: Hranipex a.s.

Nové ponorné pily Festool TSC 55 K a TS 55 F

Novinky_Festool

Nové ponorné pily Festool nyní řežou dvakrát rychleji a akumulátorová ponorná pila TSC 55 K je od nynějška vybavená funkcí KickbackStop, chránící proti zpětným rázům.

Při práci často rozhodují milisekundy. Zpětný ráz je nejčastější příčina těžkých poranění při práci s ponornou pilou. „Téma bezpečnosti je pro nás velmi důležité. Pokud by při řezání a zanoření do obrobku došlo ke zpětnému rázu, pomocí inteligentní technologie KickbackStop se pilový kotouč zastaví rychleji než mrknutím oka. Tím se zastaví pohyb pily dozadu. Nejenže se tím chrání obrobek, ale riziko poranění se snižuje na minimum. Díky naší nové generaci pilových kotoučů a koncentrované síle nové TSC 55 K bude možné pracovat až dvakrát rychleji – současně při delší výdrži akumulátoru. Ve výsledku to znamená, že se maximální řezný výkon snoubí s perfektní kvalitou řezu,“ vysvětluje Boris Seyfried, produktový manažer firmy Festool. Díky kombinaci nejnovější generace technologie bezuhlíkového motoru EC-TEC a systému dvou akumulátorů (2× 18 V) je nová TSC stejně silná jako síťové nářadí – a zároveň je zcela mobilní.

Nová kabelová TS 55 F je nyní dvakrát rychlejší díky novým pilovým kotoučům, které zabezpečují v kombinaci s menší šířkou řezu, novými tvary zubů a novými zuby ze slinutého karbidu ještě větší řezný výkon a delší životnost – zároveň s konstantně dokonalou kvalitou řezu. Řezací systém pro dosažení perfektních pracovních výsledků doplňuje důmyslný systém příslušenství, jako jsou vodicí lišty, úhlový doraz, řezací stůl a osvědčené detaily, například zábrana, a dále odsávání, které je ideálně uzpůsobené pro příslušné nářadí. Nové ponorné pily a nové pilové kotouče bude možné zakoupit od dubna ve specializovaných obchodech.

Výrobce: Festool
Prodejci: viz www.festool.cz

Novinka: ABS hrana Dub indian červený

Novinky_Ostermann

V nové hraně „Dub indian červený“ se snoubí staré s moderním. Díky červenému žilkování dřeva na světlém odstínu dubu tento dekor působí neobvyklým dojmem, aniž by se jakkoli vnucoval. Proto také Dub indian červený příjemně vyniká na nejrůznějším nábytku.

Evokuje tak trochu skandinávský design: červená barva, světlé dřevo. Nová hrana od firmy Ostermann připomíná malebné dřevěné chaty před skandinávskými fjordy. Tedy spíše Švédsko nežli Indii. Proč tedy potom Dub indian? Indický dub, který se stal předlohou tohoto nového vzoru, se vyskytuje a má svůj skutečný původ, jak lze usuzovat podle názvu, v asijských nivách. Naopak u hrany jde o fantazijní dekor, kterému je opravdu lépe i o trochu severněji. Ke stejnojmennému dekoru desky od firmy Pfleiderer padne jako ulitá! „Indian Oak červený“ je jedním z prvků nové kolekce Pfleiderer „Design kolekce 2021–2024“ a v rámci ní je přiřazen k linii „Summertime“.

Perfektně se hodí: ABS hrana „Dub indian červený“ od firmy Ostermann
S cílem dokonale přenést na hranu půvabné linie desky Pfleiderer nabízí Ostermann ABS hranu „Dub indian červený dřevěné póry“. Ta vyvolává dojem pravého dřeva vizuálně i na dotek. Skladem je dostupná ve standardních rozměrech 23, 33, 43 a 100 x 2 mm, díky čemuž mohou řemeslníci pružně reagovat na přání zákazníků. Všechny informace o nových hranách najdou truhláři/stolaři po zadání výrazu „#Highlights02“ na webové stránce firmy Ostermann www.ostermann.eu.

Skvělá kombinace: jeden dekor, více stylů
Základním tónem dekoru „Dub indian červený“ je světlý odstín dubu. Struktura připomíná pravé žilkování dřeva a projevují se v ní všechny jeho nepravidelnosti. Rezavě červená barva linií žilkování tyto nepravidelnosti pak osobitým způsobem vyzdvihuje. I přes nápadný design lze novou hranu od firmy Ostermann dobře kombinovat s různými trendy ve výrobě nábytku:

  • lehce skandinávský vzhled je ideální pro severský nábytek,
  • dynamickým dekorem lze oživit klasický dubový nábytek,
  • kontrastní struktura dřeva se skvěle hodí ke kovovým industriálním prvkům, např. k černým nohám stolu, které mávnutím ruky vykouzlí loftový vzhled.

Malá zakázka? Žádný problém.
Zatímco ceny bytů stále rostou a přibývá jednočlenných domácností, čím dál více lidí klade důraz na kvalitu ve vlastním domově. Jedinečná řešení pro malé prostory a drobný nábytek jsou v současné době žádaná jako nikdy předtím. Ostermann proto dodává hrany už v nejmenším množství od 1 metru. Díky rychlé dodávce „just in time“ se mohou řemeslníci dát včas do práce a ve vysoké kvalitě. S chutí do toho! Další projekt už čeká.

Prodejce: Ostermann Česko spol. s r.o.

Značkové odlamovací nože KOMELON v profesionální kvalitě

Novinky_Okentes

Korejský výrobce vysoce kvalitních svinovacích metrů společnost KOMELON Corporation rozšiřuje nabídku o profesionální odlamovací nože. Značka KOMELON je známá po celém světě především díky své kvalitě, přesnosti, jednoduché a pohodlné obsluze a maximální životnosti vyráběných produktů. Nové odlamovací nože KOMELON vynikají maximální odolností, dlouhodobou ostrostí a jsou optimalizovány pro profesionální použití především díky:

  • Vynikající řezné síle a odolnosti proti opotřebení – materiál ostří SK2Cr4
  • Vysoce kvalitnímu nerezovému ostří z japonské oceli – tvrdost oceli 170 HV (běžně používaná japonská konkurence má jen 140 HV)
  • Bezpečnému řezání, automatické blokování čepele
  • Snadné a jemné manipulaci

Kompletní nabídka odlamovacích nožů KOMELON se skládá z nožů s šířkou čepele: 9, 18 a 25 mm.

Šířka čepele 9 mm s prvotřídní ostrostí
SMI-4 – celokovový s koncovkou pro zalomení čepele a automatickým blokováním čepele
SNB-A4 – plastový s koncovkou pro zalomení čepele a automatickým blokováním čepele pomocí ploché pojistky
SNP-W4 – plastový s aretací čepele otočnou pojistkou

Šířka čepele 18 mm s prvotřídní odolností
LNB-A5 – ergonomicky tvarovaná plastová rukojeť, plochá automatická pojistka posunu čepele
LRG-A5 – ergonomicky tvarovaná rukojeť z nesklouzavé pryže, plochá automatická pojistka posunu čepele
LRG-W5 – ergonomicky tvarovaná rukojeť z nesklouzavé pryže, aretace čepele otočnou pojistkou
LDB-A5 – vysoce odolné hliníkové pouzdro, plochá automatická pojistka posunu čepele

Šířka čepele 25 mm s prvotřídní sílou
HNB-W7 – extra pevná a ostrá čepel, s aretací čepele otočnou pojistkou
HRG-A7 – extra pevná a ostrá čepel, plochá automatická pojistka posunu čepele

K dispozici jsou i náhradní čepele, v balení 10 ks. Nože jsou baleny v blistrech s popisem produktu formou piktogramů, v kartonu po 10 kusech.

Výrobce: KOMELON Corporation (Korea)
Distribuce: Okentěs, spol. s r.o.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina