aktuality

Neomezujte podnikatele, ale vymáhejte svá nařízení!

Ilustrační foto
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP) vydala prohlášení k novým zpřísňujícím opatřením vlády. Upozorňuje především na negativní dopad těchto opatření na všechny podnikatele, zejména na ty, kteří zodpovědně dodržují všechna nařízení. Jejich podnikání je stále více omezováno šířením koronavirové nákazy a tento trend se stále nedaří zvrátit. Ztráty v podnikatelském sektoru se každým dnem zvyšují.

„Jako jeden z hlavních důvodů tohoto stavu vidíme neschopnost státní moci vynucovat dodržování platných právních předpisů a opatření,“ uvádí místopředseda představenstva AMSP Libor Musil, a dodává: „Většina lidí ve společnosti je v podnikání a v životě omezována hlasitou menšinou, která nedodržuje nařízená pravidla a nákazu rozšiřuje.“

Převážná většina majitelů a zaměstnanců firem vládní nařízení striktně dodržuje. Při provozu podniků používají postupy nad rámec svých povinností, aby ochránili zdraví svých zaměstnanců a zachovali chod podniků. Přesto tato část každodenně doplácí na neukázněnost a nedisciplinovanost menšiny spoluobčanů, kteří svým chováním dále epidemii šíří.

Všechny firmy a živnostníci již konečně potřebují obrátit nepříznivý trend v šíření této nákazy. Toto však nemůže být uskutečňováno neustálým zaváděním dalších omezení svobod a podnikání mnohdy s velmi diskutabilním efektem, ale naprosto přísným vymáháním platných právních předpisů a přijatých opatření.

AMSP proto vyzývá vládu České republiky, aby použila všech zákonných prostředků, které účinně zabrání porušování zákonů, vládních nařízení a opatření, a nastolila v naší zemi stav, kdy dodržování zákonnosti a ohleduplnost jednoho k druhému budou základní normou pro všechny její obyvatele.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina