technológie

Pro zvýšení produktivity ve výrobě dřevěných staveb

Technologie_Panas
Nové 5osé CNC obráběcí centrum AREA XL je určeno pro opracování velkoformátových CLT panelů v průmyslové výrobě
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Křížově laminované dřevo v podobě CLT (cross laminated timber) panelů si jako hlavní stavební materiál mezi výrobci dřevostaveb získává stále větší oblibu. Jeho podíl v tomto sektoru zaznamenává v posledních letech rostoucí tendenci. Napomáhá tomu i fakt, že se zvyšuje podíl vícepatrových budov s dřevěnou konstrukcí. Na tuto skutečnost logicky reagují také dodavatelé výrobních technologií. Např. italský výrobce dřevoobráběcích technologií, společnost SCM, v loňském roce navzdory pandemii Covid-19 představil nejnovější technologické řešení pro průmyslové zpracování velkoformátových CLT panelů. Vysoká produktivita, přesnost a spolehlivost patří k hlavním výrobcem deklarovaným vlastnostem tohoto nového CNC obráběcího centra.

Jedná se o nové 5osé CNC obráběcí centrum AREA XL navržené a vyrobené společností SCM pro opracování velkoformátových CLT panelů v průmyslové výrobě. Toto řešení, vycházející z již dříve populárního a oceňovaného modelu AREA, bylo vyvinuto tak, aby vyhovovalo potřebám firem vyžadujících vysokou produktivitu, přesnost a spolehlivost.

Zpracování velkoformátových CLT panelů je charakterizováno velkými úběry materiálu, automatizací procesů ve fázích manipulace a referencování, jakož i čištěním pracovního prostoru. Nové CNC obráběcí centrum AREA XL bylo navrženo právě s ohledem na tyto specifické požadavky.

Vysoká produktivita

Na tomto obráběcím centru lze opracovávat CLT panely o délce až 16 000 mm, šířce až 3600 mm a tloušťce až 400 mm, a to zejména díky elektrovřetenu s vysokým výkonem a točivým momentem: 63 kW v nepřetržitém provozu.

Celková produktivita může být dále zvýšena vybavením obráběcího centra druhou obráběcí jednotkou, což umožňuje provádět několik operací současně.

Další výhodou je možnost provádět příčné průchozí vrtání i u panelů maximální velikosti díky volitelným přídavným jednotkám.

Maximální komfort používání, čištění a bezpečnost

Obráběcí centrum AREA XL nabízí celkem až 60 stanic nástrojů, včetně dvou pilových kotoučů pro každou obráběcí jednotku. Práce operátora se stává ještě jednodušší, a to jak během procesu, díky automatické manipulaci s obrobky a referenčním systémům, tak během odstraňování třísek z pracovního prostoru díky inovativním čisticím systémům.

Stroj také poskytuje naprostou bezpečnost díky plnému zakrytování a systému chráněného přístupu do pracovního prostoru přes laserové bariéry.

PANAS, spol. s r. o. - logo

Kontakty:

PANAS, spol. s r.o.
Jordánská 978
198 00 Praha 14 – Kyje
tel.: +420 281 940 344
e-mail: panas@panas.cz
www.panas.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina