aktuality

Člověk míní, koronavirus mění: LIGNA 2021 se přesouvá do podzimního termínu

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Veletrh strojů, nástrojů a technologií pro dřevozpracující průmysl LIGNA 2021 se z původně plánováno termínu 10. – 14. 5. 2021 přesouvá na podzim. Nové datum je 27. 9. – 1. 10. 2021.

Po intenzivních úvahách a diskusích a vzhledem k aktuálnímu vývoji globální pandemie Covid-19 Deutsche Messe a Asociace německých výrobců dřevoobráběcích strojů VDMA se společně rozhodly odložit Lignu o zhruba pět měsíců. Společně doufají, že v té době už pandemie bude považována za „zvládnutou“.

„Vzhledem k pokračující pandemii, rostoucím omezením a obnovenému lockdownu existuje na trhu velká nejistota. Bereme to velmi vážně,“ zdůrazňuje Dr. Andreas Gruchow, člen představenstva Deutsche Messe, a pokračuje: „Rozhodnutí odložit Lignu bylo pro nás velmi obtížné, ale je to jediné důsledné opatření, které poskytne všem zainteresovaným do plánování bezpečný a nezbytný čas na přípravu. Odpovídající koncepce hygieny a ochrany je sice zavedena, nicméně musíme vzít v úvahu, že celé strojní parky jsou navrhovány, sestavovány a prezentovány v živém provozu s dlouhou dodací lhůtou a s velkými náklady. To vyžaduje plánování veletrhu, které trvá mnoho měsíců. Očekávaného výsledku lze dosáhnout pouze ve spojení s dostatečným počtem mezinárodních osob s rozhodovací pravomocí na straně návštěvníků. Aby LIGNA, přední světový veletrh pro dřevozpracující sektor, mohla splnit toto očekávání, musí být dodavatelům i uživatelům poskytnuta dostatečná bezpečná doba pro plánování účasti – a ta je výrazně vyšší pro termín září – říjen než pro květen 2021.“

VDMA jako spoluorganizátor Ligny vidí posunutí termínu akce také jako jediný účinný prostředek k úspěšné organizaci veletrhu v zájmu všech účastníků. „Odklad Ligny je naprosto nezbytný. Je to nejdůležitější platforma na světě pro naše společnosti a zákazníky dřevozpracujícího a zpracovatelského průmyslu,“ říká Dr. Bernhard Dirr, výkonný ředitel dřevařské sekce VDMA. „Náš průmysl toto tržní prostředí potřebuje. S veletrhem LIGNA v září 2021 chceme vyslat signál nového podnětu a investic na globálním trhu,“ dodává.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina