technológie

Materiálové a technologické novinky

Ostermann
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Materiálové a technologické novinky z ponuky firiem LEITZ-nástroje s.r.o., Pfleiderer Deutschland GmbH, Ostermann Česko spol. s r.o., SIMONSWERK GmbH, Hranipex a.s. a Okentěs, spol. s r.o.

LEITZ kolekce DP-kompaktních roztřískovačů DT PREMIUM a DT PREMIUM Score

Leitz

Na základě požadavků výrobců nábytkových dílců, kteří opracovávají různé nové typy plošných dřevotřískových materiálů potažených moderními dekory náročnými na opracování nabízí aktuálně LEITZ jako technicky nejdokonalejší řešení ucelenou kolekci nových kompaktních roztřískovačů DT PREMIUM (strojní technologie s agregáty roztřískovač-roztřískovač) a DT PREMIUM Score (strojní technologie předřez-roztřískovač). Tyto roztřískovače opracovávají hranu materiálu v nejvyšší možné kvalitě po celou dobu své životnosti. Toto je umožněno novými tvary diamantových zubů, novým tvarem mezizubních prostor s orientovaným odvodem třísky do odsávací hubice pouze pomocí vlastní kinetické energie třísky a antivibračními prvky v tělese roztřískovače. Všechny tyto konstrukční aspekty nejenom zabezpečují špičkovou kvalitu hrany, ale také garantují nejdelší životnost diamantových břitů ve srovnání s konkurenčními systémy. Diamantové břity lze minimálně 15krát přeostřit a až do úplného využití si zachovávají stejnou šířku. Všechny tyto nové vylepšené vlastnosti roztřískovačů přinášejí svým uživatelům snížení nákladů na opracování hran o 20 %.

Na tělese roztřískovačů se standardně nachází QR kód a RFID čip pro digitální evidenci a řízení výrobního procesu přes ovládací program strojní technologie.

Výrobce: LEITZ GmbH
Distribuce v ČR a SR: LEITZ-nástroje s.r.o.

microPLUS® – povrch s antibakteriálním účinkem do interiérů

Pfleiderer

Povědomí o hygieně a ochraně zdraví je v současnosti větší než kdykoli předtím. Zejména v oblastech s velkým množstvím lidí a v prostorech se zvláštními hygienickými požadavky je nutné jednat a reagovat důsledně. Tak snížíte riziko, že se lidé nakazí patogeny tím, že se budou dotýkat povrchů. Aby bylo vše pro vás co nejjednodušší, vsaďte na materiály, které aktivně napomáhají ochraně před bakteriemi a choroboplodnými zárodky.

Povrchy klasických výrobků značky Pfleiderer, jako je Duropal HPL, Duropal XTreme a DecoBoard, tuto anti­mikrobiální ochranu už nabízí a dokáží během 24 hodin redukovat 99 % všech choroboplodných zárodků, které se na nich nachází. A to bez omezení rozmanitosti nebo funkčnosti. U všech těchto klasických produktů lze totiž vybírat z dekorů a struktur v plném rozsahu v rámci systému DST a stejně tak je k dispozici obvyklý výběr formátů a dostupnost včetně možnosti digitálního tisku pro Pfleiderer Individual.

Žádáte extra porci ochrany?
Kdo chce v interiérech vsadit ještě na větší bezpečnost, najde řešení v novém povrchu microPLUS®, který ničí mikroby během sedmi hodin. Firma Pfleiderer k výrobě tohoto produktu použila přísadu stříbra od firmy Sanitized, která se mimo jiné používá i do oděvů, hygienických potřeb a ošetřovacích prostředků. Vyvinutá kombinace působí efektivně proti choroboplodným zárodkům, je však zároveň nezávadná pro člověka. Můžete si být tedy jisti: povrch microPLUS® s antibakteriálním účinkem díky bezpečnému složení definuje nový hygienický standard, co dokládají certifikáty nezávislých zkušebních institucí Isega, Fraunhofer Institut a GfPS.

Oblasti použití
V silně frekventovaných oblastech tak lze díky povrchu microPLUS® vyrábět regály, čela a prodejní pulty, stejně jako stolní plochy a příčky s antimikrobiálním účinkem.

Rozmanitý sortiment – neomezený účinek
I při opotřebení povrchu zůstává účinek microPLUS® během celé doby užívání produktu kompletně zachován. Produkty s microPLUS® spojují po celý život vlastnosti, které v interiérech nabízí rozhodující výhody: hygienu a trvanlivé, vysoce kvalitní produkty s dlouhou životností. Podle požadavku lze s antibakteriálním povrchem dodat dekorační DTD DecoBoard potažené melaminovou pryskyřicí, vysokotlaký laminát, kompaktní desky, pracovní desky, sendvičové a čelní prvky. Rovněž výběr designů je široký – microPLUS® je k dispozici v dekorech designové kolekce Pfleiderer.

Výrobce: Pfleiderer Deutschland GmbH
Prodejci: viz www.pfleiderer.com

Nové ABS hrany k desce Pfleiderer „PrimeBoard MDF černá přírodní“

Ostermann

Nová černě probarvená MDF deska s velmi kvalitním a inovativním vícevrstvým lakováním byla firmou Pfleiderer vyvinuta pro výrobu vybavení prodejen a exkluzivního vybavení do interiérů a objektů. Ostermann má vhodné hrany pro obě verze tohoto povrchu – Xtreme vysoký lesk a Xtreme mat.

Podle firmy Pfleiderer určuje „PrimeBoard MDF černá přírodní“ nové standardy v oblasti vybavení prodejen a interiérů, na něž jsou kladeny vysoké nároky. Nová surová, černě probarvená dřevovláknitá deska má velmi kvalitní vícevrstvé lakování složené z trvale pružné funkční vrstvy a akrylátových laků odolných vůči UV záření. Firma Pfleiderer tento nový povrch nabízí na nosném materiálu „StyleBoard MDF černá“ s finální povrchovou úpravou lakování buď Xtreme mat (XT), nebo Xtreme vysoký lesk (XG). Na povrchu XTreme mat nezůstávají otisky prstů. Zvláštností u nového vzhledu jsou decentně rozptýlené charakteristické jemně nahnědlé kousky třísek, které u desek zdůrazňují jejich originální vzhled a které samozřejmě nechybějí ani na hraně.

Ostermann má už teď vhodné hrany
Díky těmto novým ABS hranám „MDF černá natur hladká s matným lakem“ a „MDF černá přírodní Excellent Gloss“ získávají vysoce kvalitní povrchy dokonalé zakončení i na hraně. První varianta okouzluje svým matným vzhledem. U varianty ve vysokém lesku je stupeň lesku dokonale přizpůsoben odpovídajícímu povrchu XG. Její jedinečnost a eleganci hrany získávají díky jemně nahnědlým decentně vloženým třískovým částicím, které odkazují na výchozí materiál. Obě varianty dodáváme v rozměrech 23, 33, 43 a 100 x 1 mm. Na přání nařeže Ostermann hranu širokou 100 mm na různé šířky.

Hrany od 1 metru
Ostermann dodává nábytkové hrany k povrchům od více než 70 různých výrobců desek z celé Evropy. Hrany jsou z různých materiálů, jako je ABS, melamin, pravé dřevo, akrylát a hliník, a k dodání jsou v nejrůznějších šířkách a tloušťkách. Zboží objednané do 16 hodin, které máme skladem, odesíláme ještě ten samý den.

Bližší informace o uvedených výrobcích najdete po zadání Highlights092020 na webové stránce firmy Ostermann www.ostermann.eu.

Prodejce: Ostermann Česko spol. s r.o.

VARIANT Compact – nastavitelné řešení závěsů pro úzké zárubně

Simonswerk

VARIANT Compact nabízí optimální řešení pro úzké zárubně s 3D seřízením v dveřním křídle. Zejména modelová varianta VARIANT Compact Planum je vhodná pro použití na úzkých zárubních, díky štíhlému tělu závěsu 15 mm završuje celkový elegantní vzhled dveřního prvku. Další oblastí použití VARIANT Compact je moderní renovace dveří, kde do stávající ocelové zárubně osadíte nový dveřní prvek, který je vybaven moderní technologií s 3D seřízením.

Upevnění ve dveřním křídle
Upevňovací prvek tvoří kompaktní a stabilní jednotka skládající se ze závěsu a montážního prvku s maximálním průměrem těla závěsu 22,5 mm a s nosností až 200 kg, vhodná také pro použití ve funkčních dveřích kouřotěsných i požárních. Stylová krytka upevňovacího prvku ve dveřním křídle završuje inovativní řešení závěsu.

Výrobce: SIMONSWERK GmbH
Prodejci: viz www.simonswerk.com

AdvantEdge® Hot-Air: Řešení s celou řadou výhod ihned k odběru

Hranipex

AdvantEdge® jsou hrany pro Hot-Air olepování, s dokonale sladěnou barvou jádra a funkční vrstvy, které nyní můžete objednávat ve více jak 1800 dekorech. S technologií Hot-Air olepování dosáhnete perfektních výsledků. Spára mezi deskou a hranou je díky ní v podstatě neviditelná. Proto někteří z vás už tuto technologii do výroby zavedli nebo o ní uvažují. A v Hranipexu najdete všechny hrany, které k tomu potřebujete. Pod značkou AdvantEdge® jsme pro vás připravili 73 skladových dekorů ABS hran s již nanesenou vrstvou, které můžete objednávat od 1 metru a doručíme vám je do 24 hodin. Neváhejte a vyberte si na www.hranipex.cz.

Pokud si nevyberete ze skladových dekorů, nezoufejte. Na objednávku umíme nanést Hot-Air vrstvu na všechny naše ABS a akrylátové hrany. Polymerní vrstvu vždy pečlivě vzorujeme tak, aby byla probarvená přesně dle odstínu hrany. Tuto službu si můžete objednat přímo na našem e-shopu, stačí si po přihlášení vybrat požadovanou hranu a pomocí tlačítka Nanést Hot-Air objednat hranu s touto funkční vrstvou. Ihned se tak dozvíte finální cenu produktu. Objednávat můžete již od 1 role a termín dodání v takovém případě činí 3–4 týdny.

Výhody Hot-Air lepení hrany v porovnání s klasickými tavnými lepidly na bázi EVA, APAO:

 • neviditelná spára mezi deskou a hranou díky probarvené funkční vrstvě
 • barva vrstvy sladěná k jakémukoliv dekoru hran
 • vyšší tepelná odolnost lepeného spoje v porovnání s EVA a APAO lepidly
 • snadný a efektivní proces olepení díky absenci běžných starostí spojených s použitím lepidla

Výhody použití AdvantEdge® hran při výrobě nábytkových dílců v porovnání s dílci lakovanými:

 • olepený dílec je alternativou k MDF lakovaným dílcům,
 • kratší dodací termíny – bez nutnosti dodržovat technologické postupy a přestávky, které vyžaduje nanášení laku na MDF,
 • nižší pořizovací náklady – výrazné snížení pracnosti spojené s technologickým postupem a přestávkami při lakování,
 • nižší náklady na lakovací boxy a lakovací technologie, stejně tak na jejich obsluhu,
 • ekologičtější technologie oproti lakování.

I vy už dnes můžete dosáhnout perfektního olepení s nulovou spárou, Využijte všech výhod, které vám přináší AdvantEdge®.

Výrobce a prodejce: Hranipex a.s.

Ruční pilky KOMELON v profesionální kvalitě

Okentes

Korejský výrobce vysoce kvalitních svinovacích metrů společnost KOMELON Corporation do svého výrobního programu začleňuje nové ruční pilky. Značka KOMELON je známá po celém světě především díky své kvalitě, přesnosti, jednoduché a pohodlné obsluze a maximální životnosti vyráběných produktů. Nové pilky KOMELON mají hladký a rychlý řez, jsou odolné proti rzi, je to skvělý nástroj pro profesionály, který ušetří čas i peníze. Všechny tyto pilky jsou charakteristické následujícími parametry:

 • TRI-EDGE – tvar zubů, který zaručuje jemný a čistý řez bez poškrábaní a poškození
 • HARD CHROME – korozi odolná chromovaná čepel vyrobena z vysoce kvalitní japonské karbonové oceli (SK4)
 • IMPULSE HARDENED – zuby kalené ultra vysokou frekvencí, která zvyšuje jejich odolnost
 • TAPER GROUND – zužující se čepel poskytuje jemnější a rychlejší řez s minimálním poškozením větví
 • REPLACEABLE BLADE – vyměnitelné náhradní ostří pro všechny typy pilek

Tesařské pilky
OT-240 PIPESAW – jemná pilka s délkou ostří 240 mm, rozteč zubů 1,5 mm a tloušťkou ostří 0,6 mm vhodná pro řezání PVC trubek, plastů, tvrdého dřeva, bambusu atd., má ergonomicky tvarovanou rukojeť. Umožňuje rychlé, jemné a snadné řezání.

Typická pilka k řezání tvrdého dřeva a MDF desek je OT-265 SPEEDCUT, délka ostří je 265 mm, rozteč zubů je 1,75 mm a tloušťka ostří je 0,6 mm.

Zahradní, prořezávací pilky
FB-180 SPEEDCUT PRO, délka ostří 180 mm, rozteč zubů 4 mm, tloušťka ostří je 1,4 mm, tato skládací pilka slouží k ořezávaní větví, kempování, atd. má ergonomicky tvarovanou rukojeť, která neklouže.

PWC-300 SPEEDCUT PRO, délka ostří 300 mm, rozteč zubů 4 mm, tloušťka ostří 1,45 mm je typická zahradní rovná pilka pro snadné a rychlé řezání větví.

Všechny pilky KOMELON jsou baleny v samostatném blistru s barevným popisem, v kartonu po 10, 6 nebo 4 kusech dle typu, náhradní ostří jsou balena a dodávána zvlášť dle typu produktu.

Výrobce: KOMELON Corporation (Korea)
Distribuce: Okentěs, spol. s r.o.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina