aktuality

Skoro sedm hodin bojovali hasiči s požárem pily v Horní Branné

Požár pily v Horní Branné. Foto: HZS LK
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V sobotu 19.7. byl ve 22:25 hodin na tísňovou linku hasičů oznámen požár přístřešku s uskladněnou štěpkou v areálu pily v obci Horní Branná na Jilemnicku. Krajské operační a informační středisko na místo události vyslalo jednotky z druhého stupně požárního poplachu.

Po příjezdu jednotek na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se požár rozšířil i na přilehlou budovu s dílnou. Zásah byl veden šesti vodními C proudy a speciálním zařízením CCS Cobra, které bylo použito k hašení střešní sendvičové konstrukce objektu. Poté, co dostali hasiči požár pod kontrolu, byla štěpka prolévána vodou a vyvážena pomocí nakladače. Následně zasahující jednotky provedly rozebrání nestabilní část střešní konstrukce. Po nahlášení lokalizace krátce před půl druhou hodinou ranní v místě dál pokračovaly dohašovací práce. Likvidace požáru byla velitelem zásahu nahlášena v 5:22 minut.

Událost se obešla bez zranění. Škoda způsobená požárem byla majitelem objektu stanovena na 2 mil. Kč. Příčina a uchráněné hodnoty zůstávají v šetření.


Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina