aktuality

Na imm cologne 2020 představí nový ekologický produkt

twd
twd
twd
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Začátek roku se pro TON nese vždy ve znamení německého veletrhu imm cologne. Letos zde představí nejen své produktové novinky, ale také novou vizi spojenou se jmenováním kreativního ředitele Alexandra Guflera. Po deseti letech úspěšné spolupráce tak bude moci ovlivňovat značku nejen svými produkty.

Udržitelnost zdrojů znamená mj. efektivní využívání materiálů. Tato „ekologická“ myšlenka stála za zrodem věšáku Logs, první produktové novinky letošního roku, který pro společnost TON navrhlo německé designérské studio Büro Famos. Pro výrobu minimalistického věšáku ve tvaru hvězdy se počítá s využitím odřezků, které již firma nevyužije při výrobě židlí.

Hanna Litwin a Romin Heide z berlínského designérského studia pracovali primárně na myšlence jednoduchého produktu z malého počtu dřevěných částí. „I když jsme nijak záměrně nešli po tolik módním směru ekologie, při vývoji produktu jsme si všimli, že v TONu jsou části kvalitního bukového a dubového dřeva, které se již nedají zpracovat na židle, ale jsou ideální právě pro náš produkt,“ přibližuje Hanna prvotní úvahy o modelu. „Hezkou myšlenku dalšího zpracování odřezků z výroby pak doplnilo ještě i balení produktu. Krabice jsou vyřezávány z kartonů, ve kterých jsou baleny dodávané židle. Zákazníci si mohou objednat odvoz těchto materiálů po vybalení nábytku a kartony jsou tím pádem téměř jako nové. Krabice na věšáky jsou navíc kompletovány v chráněné dílně, která se nachází přímo v areálu firmy,“ popisuje další společenský přesah výrobku Romin.

Minimalistický design poskytuje celou řadu možných využití. „Věšák můžete umístit jednotlivě či v řadě a nebo jich zkombinovat spoustu v různých barevných provedeních v PANTONE odstínech. Jednoduchý design přímo vybízí k hravým kombinacím,“ uzavírá téměř nekonečné možnosti věšáku Hanna.

Další důležitou novinkou, kterou firma TON zahájila rok 2020, je jmenování nového art direktora. Desetiletá úzká spolupráce s designérem Alexem Guflerem, která značce vynesla mnoho světových ocenění, pokračuje dalším krokem. A. Gufler se od 1. ledna stal kreativním ředitelem firmy. Značka i designér si od nového propojení slibují zejména zintenzivnění spolupráce a čerstvý vítr v oblasti vývoje produktového portfolia.

Novinky společnosti TON budou k vidění na imm cologne od 13. do 19. 1. 2020, v hale 2.2, na stánku C014. Značka poté zamíří na francouzský Maison et Objet a na Furniture & Light Fair ve Stockholmu.
 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina