aktuality

Dřevorubec junior 2019

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Ve dnech 25. – 26. dubna 2019 se na půdě SLŠ a SOU Křivoklát Písky uskutečnilo již patnácté „Mistrovství České republiky v práci s motorovou pilou pro žáky lesnických škol Dřevorubec junior 2019“. V soutěži se utkalo celkem 31 závodníků z pěti zemí.

Soutěž probíhala přesně v souladu s mezinárodními pravidly, podle kterých se soutěžilo v disciplínách: výměna řetězu, kombinovaný řez, přesný řez, odvětvování a kácení. Souběžně také probíhaly doprovodné disciplíny, jako je hod sekyrou, práce s vyvážecí soupravou, řezání břichatkou, střelba na laserové střelnici, kterých se mohl zúčastnit každý, tedy i veřejnost.

Toto klání totiž nebylo uzavřenou akcí spřátelených lesnických škol, výkony mladých dřevorubců mohl obdivovat kdokoli. Této možnosti hojně využili zástupci odborné veřejnosti i občané přilehlých vesnic a žáci nedalekých škol.

Celkovými vítězi se stali na 1. místě Johannes Reichhold z Litzlhofu (Rakousko), na 2. místě  Šimon Kuruc z Tvrdošína na Slovensku a 3. místo obsadil Tasic Lazar ze Surdulice (Srbsko). Z hlediska družstev se nejlépe umístila škola z Litzlhofu (Rak.), dále pak SOŠ Tvrdošín (Slovensko) a domácí SLŠ Křivoklát I. Vyhlašováni byli i nejlepší z každé soutěžní i doprovodné disciplíny, a tak se nakonec na stupních vítězů vystřídali zástupci téměř všech zúčastněných škol a národů.

Celá akce proběhla v přátelském a sportovním duchu a mohla tak naplnit svůj hlavní cíl, a sice umožnit mladým dřevorubcům navázat přátelství s jejich evropskými kolegy a motivovat je k další práci a k dalšímu sebezdokonalování.

Zdroj: SLŠ a SOU Křivoklát Písky

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina