technológie

Materiálové a technologické novinky

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Materiálové a technologické novinky z ponuky firiem ROJEK prodej spol. s r.o., BRAZ technologie s.r.o., LEITZ-nástroje s.r.o., ADLER, Rudolf Ostermann GmbH a TKZ Polná spol. s r.o.

Formátovací pila PF 400S – CNC CONTROL 3 AXIS

Firma ROJEK dřevoobráběcí stroje připravila pro rok 2018 nový typ profesionální formátovací pily PF 400S CNC CONTROL 3 AXIS, série INDUSTRY 9. Elektromotorické vysouvání a naklápění pilového kotouče a elektromotorický posuv podélného pravítka je nově ovládáno přes 7“ dotykovou obrazovku řídícího systému KEB, který je přehledně umístěn v horním ovládacím panelu. Maximální průměr kotouče je 400 mm a šíře řezu 1500 mm. Do standardního vybavení dále patří:

 • rukojeť formátovacího stolu
 • upínač na CV – sámovací patka
 • prodloužení litinového stolu zadní
 • horní odsávání – paralelogram CPS
 • formátovací stůl CV 400T / 3,2 m na tyčích
 • krátké úhlovací pravítko 800 mm s dorazem
 • příčné pravítko s dvěma dorazy a výsuvem až 3500 mm
 • upínač formátovacího stolu – jednosloupkový excentr

Příčné pravítko je možné dále vybavit dorazem s digitálním odměřováním šíře řezu.

Výrobce: ROJEK dřevoobráběcí stroje a.s.
Prodejce: ROJEK prodej, spol. s r. o.

 

Formátovací pila PF 350 CONTROL 2 AXIS

Další novinkou v sortimentu firmy ROJEK je nová verze profesionální formátovací pily PF 350 ze série INDUSTRY 9. Jedná se o pilu s elektromotorickým vysouváním a naklápěním pilového kotouče, které je řízeno systémem ELGO. Ovládací panel je umístěn v základovém stojanu. Maximální průměr kotouče je 350 mm a šíře řezu 1050 až 1500 mm. Do standardního vybavení dále patří:

 • rukojeť formátovacího stolu
 • upínač na CV – sámovací patka
 • prodloužení litinového stolu zadní
 • horní odsávání – paralelogram CPS
 • formátovací stůl CV 400 / 3,2 m na tyčích
 • krátké úhlovací pravítko 800 mm s dorazem
 • upínač formátovacího stolu – jednosloupkový excentr

Stroj je možné dále vybavit příčným a podélným digitálním odměřováním šíře řezu.

Výrobce: ROJEK dřevoobráběcí stroje a.s.
Prodejce: ROJEK prodej, spol. s r. o.

 

Olepovačka hran Fravol FAST F650-23 Plus

Olepovačka z výrobní série FAST s modelovým označením F650-23 Plus je jednostranná olepovačka hran pro olepování a opracování dílců s rovnými hranami s použitím různých hranovacích materiálů, jako PVC, ABS, melaminu, dýhy a nákližků v pásech nebo kotoučích. Vyznačuje se „plným“ technickým vybavením nabízeným v olepovačkách hran na celosvětovém trhu a může být vybavena různým stupněm automatizace od manuálního až po úplné automatické ovládání pomocí servomotorů, který umožňuje zákazníkovi vybrat si stroj podle vlastních výrobních potřeb. Pevná ocelová konstrukce činí z tohoto zařízení kompaktní robustní stroj, který zajišťuje perfektní opracování hrany v součinnosti s jednotlivými jednotkami stroje ovládanými přes ovládací panel umístěný ve velmi vhodné a funkční poloze s barevnou 12“ dotykovou obrazovkou. Olepovačka je ideální pro průmyslové nebo řemeslné využití. Nastavitelná rychlost olepovačky je 12–16 m/min. Stroj rovněž vyniká rychlým startem 6–8 minut. Kapacita vyměnitelného lepidlového zásobníku činí 1 kg. Velké průzory s vnitřním osvětlením umožňují vynikající pohled do pracovního prostoru stroje. Pro dosažení nejvyššího stupně opracování stroj obsahuje technologická vybavení, jako jsou zcela nový držák hrany, systém separační směsi, předfrézy s rozdílným směrem otáčení pro dokonalejší opracování, infračervený ohřev, přítlačná jednotka, nůžky, úhlově nastavitelná kapovací jednotka, hrubá fréza, jemná fréza, rondomat, profilové cidliny, antiadhezivní jednotka, škrabka lepidla, kartáče, fén a různé další doplňky podle výběru zákazníka. Jednou z dalších možností je vybavení stroje v kombinaci klasického olepování se systémem Fusion na bezespárové olepování hran pomocí horkého vzduchu.

Výrobce: Fravol
Prodejce: Braz technologie, s.r.o.

 

LEITZ pilové kotouče CNC WhisperCut s DP-břity

Nebývalý rozmach CNC horních obráběcích center v dřevozpracujícím průmyslu silně ovlivňuje i neustále se rozšiřující nabídku specializovaných nástrojů pro tyto stroje. CNC obráběcí centra už dávno neslouží jen pro frézování a vrtání. Jejich uživatelé potřebují z důvodu zefektivnění své výroby, aby z upnutého obrobku se vyrobil kompletně hotový dílec. K tomu je zapotřebí základní výrobní operace – řezání pilovým kotoučem. LEITZ již na výstavě LIGNA 2017 úspěšně představil a uvedl do prodeje specializované pilové kotouče CNC Katana s břity ze slinutých karbidů a v tomto roce tuto nabídku rozšířil o pilové kotouče CNC WhisperCut s DP-břity. Tvary jednotlivých zubů vytvářejí skupinové ozubení HZFA/WZFA, které garantuje univerzálnost použití pilového kotouče. Kromě dřevo­třísky (surové i laminované), MDF i OSB desek lze kvalitně řezat i překližku, spárovku nebo zakracovat masivní hranolek. Formátování plošných materiálů s dekorem probíhá nadvakrát. Při prvním souběžném pohybu CNC agregátu dojde k předřezání do hloubky 1–2 mm a v druhém protiběžném pohybu se deska formátuje s absolutně čistou hranou. Pilové kotouče CNC WhisperCut s DP-břity jsou každý jeden na konci výrobního procesu individuálně vyvážené, aby šetřily ložiska CNC stroje a dosahovaly co největší přesnost řezu. Pilové kotouče CNC WhisperCut se vyrábějí od průměru 180 mm do 350 mm pro všechny typy významných výrobců CNC horních obráběcích center a v tělese kotouče jsou již obsažené příslušné unášecí otvory, potřebné k jejich upnutí.

Výrobce: LEITZ GmbH
Distribuce v ČR a SR: LEITZ-nástroje s.r.o.

 

AQUAWOOD FINELINE – středněvrstvý systém na dřevěná okna

Nový středněvrstvý systém Aquawood Fineline spojuje všechny přednosti tenkovrstvých a silnovrstvých nátěrů. Garantuje optimální difúzní vlastnosti, nízkou propustnost vody, vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům a mini­mální čištění a údržbu. Elasticita lakového filmu chrání před řeznými a mechanickými poškozeními. Aquawood Fineline doporučujeme použít například na okna do zimních zahrad vyrobená z jehličnatých dřevin či historická špaletová okna.

Speciální vlastnosti:

 • vysoká difúzní schopnost,
 • velmi nízká prostupnost vody,
 • vynikající elasticita,
 • ideální pro průmyslovou výrobu.

Typové číslo:

 • Aquawood Fineline D W10    5019000010
 • Aquawood Fineline D W30    5019000030
 • Aquawood Fineline L W40    5193000040

Balení: Tónovací báze: 4 kg, 22 kg; Barevné odstíny RAL: 4 kg, 22 kg; Lazurovací barevné tóny: 22 kg.

Výrobce: ADLER-Werk Lackfabrik Schwaz, Rakousko
Prodejce: ADLER Česko s.r.o. a ADLER Slovensko s.r.o.

 

REDOCOL tlakový rozprašovač

REDOCOL, vlastní značka firmy Ostermann, se již od roku 2009 těší velké oblibě. Od té doby nese tuto značku již více než 500 produktů počínaje potřebami do dílny přes vlastní kolekci nábytkových úchytek až po nespočet osvědčených klihů a lepidel. V sortimentu značky jsou všechna důležitá lepidla, která truhlář/stolař potřebuje ve své dílně. A protože k lepení neodmyslitelně patří také čištění, dostávají řemeslníci od značky REDOCOL samozřejmě i vhodné čisticí prostředky. Jako příklad tu můžeme uvést přímo firmou Ostermann vyvinutý čistič povrchů a strojů Teclinex One For All anebo čisticí přípravek Finish-Reiniger 61.

Pro snadnou aplikaci všech čističů a čisticích přípravků nabízí nyní firma Ostermann REDOCOL plastovou tlakovou láhev s rozprašovačem. Lehká, mimořádně odolná a univerzálně použitelná láhev s rozprašovačem se velice příjemně drží v ruce a postará se o perfektní dávkování při postřiku. Použít ji lze pro většinu tekutin s obsahem rozpouštědel.

Výrobce: Rudolf Ostermann GmbH
Prodejce: Ostermann Česko spol. s r. o.

 

Zakázková výroba replik historických pantů

Na základě požadavků památkových úřadů nebo předlohy historického pantu zákazníkem vyrobí společnost TKZ Polná repliky k nerozeznání od originálů. Nové závěsy (panty) můžete mít naprosto stejné – k zadlabání nebo dle zadlabávacích vyrobí moderní seřizovací. Ty pak – po zakování – vyhoví moderním potřebám na seřízení ve třech směrech, jsou vhodné pro dřevěné europrofily, okna a dveře s těsněním atd. Zároveň vizuálně „zapadnou“ a nenaruší celkový vzhled historických oken a dveří. Ukázka na foto – závěsy na okna Národního muzea Praha, realizace zakázky 2017–18.

Výroba a prodej: TKZ Polná spol. s r.o.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina