aktuality

Vítězem tendru Lesů ČR je firma UNILES ze skupiny Agrofert

ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Vítězem tendru státního podniku Lesy ČR na lesnické práce a prodej dřeva pro léta 2018 až 2022, vypsaného letos v červenci, je firma UNILES ze skupiny Agrofert. Podala nejlepší cenovou nabídku na 10 z 52 soutěžených jednotek a má tak šanci získat 10 kontraktů. Výsledky tendru ve středu 11. 10. zveřejnil generální ředitel LČR Daniel Szórád.

Druhou nejúspěšnější firmou v tendru 2018+ se stala Lesní společnost Ledeč nad Sázavou, která dala nejlepší cenovou nabídku na 9 jednotkách. Třetí se umístila Kloboucká lesní s 5 jednotkami, za ní skončila firma JACER-CZ se 4 jednotkami a dále se umístily firmy DŘEVO-MÁLEK a Stora Enso Wood Products Ždírec, každá se 3 jednotkami. Alespoň 1 zakázku by mohlo mít 21 z 31 přihlášených firem, loni to po zveřejnění předběžných výsledků tendru 2017+ bylo 13 firem z 36 přihlášených.

Odhadovaná hodnota tendru 2018+ je 2,8 miliardy korun, objem dřeva k těžbě je 5,1 milionu m3. Tendry se týkají zhruba pětiny území spravovaného Lesy ČR a práce jsou na pět let.

Firma UNILES byla jediným uchazečem, který podal nabídku do všech 52 soutěžených jednotek. Ostatní uchazeči podali nabídky nejvýše na 30 % jednotek. V minulých letech bylo obvyklé, že nabídky na všechny jednotky podávalo několik subjektů. Menší počet podaných nabídek (pokles je z 313 na 196) je podle Szóráda zřejmě i výsledkem nynější nelehké situace na trhu, který je pod cenovým tlakem dřeva z kalamitních těžeb.

Zdroj: ihned.cz

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina