aktuality

Lesy ČR vyhlásily soutěž o návrh nového administrativního centra v Hradci Králové

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

LesyCR budova mSoutěž o návrh nového administrativního centra Lesů České republiky v Hradci Králové je zahájena. Podmínky byly 12. července zveřejněny ve Věstníku veřejných zakázek a na www.lesycr.cz. Nové centrum by mělo nahradit současnou nevyhovující budovu z panelů ze 70. let minulého století.

Kromě stavby nového sídla na Novém Hradci Králové by součástí projektu mělo být také parkoviště a veřejný park. Půjde-li vše podle plánu, centrum se dokončí v roce 2020.

„Chceme postavit administrativní centrum s nízkou spotřebou energie, které bude příkladnou ukázkou využití dřeva ve stavebnictví i obnovitelných zdrojů energie,“ řekl Václav Lidický, výrobně technický ředitel Lesů ČR. Ke dvoukolové soutěži o návrh dodal: „Podmínky schválila Česká komora architektů. Očekáváme velký zájem.“

Dokumentace je zveřejněna ve Věstníku veřejných zakázek, dále na profilu Lesů ČR a bude publikována také na webu České komory architektů a jiných architektonických komor v Evropě.

Veškeré Informace o centru naleznete na speciální webové stránce.

Porota bude posuzovat ekonomické, energetické a architektonické hledisko stavby. Kromě českých architektů v ní zasedli prof. Dietmar Eberle z Rakouska a prof. Miroslav Šik ze Švýcarska, dále generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád, primátor Hradce Králové Zdeněk Fink a zástupce Ministerstva zemědělství. Předsedkyní poroty je dánská architektka prof. Dorte Mandrup-Poulsen.

První kolo bude ukončeno letos v říjnu, do druhého postoupí pět návrhů. „V únoru 2017 vyhlásíme výsledky a začneme jednat s vítězem soutěže o zadání zakázky na zpracování projektu stavby podle jeho návrhu,“ pokračoval Václav Lidický. Lesy ČR následně vyhlásí veřejnou zakázku na realizaci stavby.

Zdroj: Lesy ČR

 

Související články:

Porota schválila podmínky soutěže o návrh nového administrativního centra Lesů ČR

Lesy ČR postaví nové administrativní centrum v Hradci Králové ze dřeva

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina