archív aktualít rok 2015

Na internetové hlasovanie pre udelenie Cien prof. Halabalu zostáva 10 dní

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Halabala hlasovanieOdborná porota vyhodnotila 11. ročník medzinárodnej študentskej súťaže v dizajne nábytku a interiéru o Cenu prof. Jindřicha Halabalu 2015. Najlepšie práce tvoria výstavu na Zvolenskom zámku. Verejnosti je prístupná do 29. novembra 2015.

Organizátorom tohtoročnej súťaže je Drevárska fakulta Technickej univerzity Zvolen. Odborná porota vyhodnotila z 98 postupujúcich prác do 2. kola súťaže 21 prác. Tieto sú umiestnené v Stĺpovej sieni Zvolenského zámku na 1. poschodí. Návštevníci môžu hlasovať o Cenu verejnosti. Pre firmy je zamerané internetové hlasovanie o Cenu firmy.

Pre každú kategóriu máte na hlasovanie k dispozícii 10 bodov. Môžete dať jednému súťažiacemu za 10 bodov alebo desiatim súťažiaci po 1 bode. Váš hlasovací kód bude vygenerovaný hneď po zaregistrovaní. Hlasovanie trvá do 26. novembra 2015.

Hlasovanie pre firmy je po prvý raz prostredníctvom internetu. Cez projekty v súťaži získajú prehľad, aké práce z tvorby dizajnu nábytku a interiéru vznikajú na vysokých školách na Slovensku a v Českej republike, v Maďarsku, Belgicku, Švédsku a Poľsku. Bodujú rovnakým spôsobom – od 1 do 10 bodov (spolu majú k dispozícii 10 bodov pre každú kategóriu). Hlasovať môžu do 26. novembra 2015. Pre firmy je internetové hlasovanie príležitosťou nadviazanie spolupráce medzi školami, študentmi a potenciálnymi zamestnávateľmi. Pre hlasovanie je prístupných všetkých 98 projektov.

Malý náhľad na súťažné práce je orientačný. Po rozkliknutí si môžete nájsť viac informácií, vrátane charakteristiky prihlásenej práce. Jej predstavenie je autorskou výpoveďou ako súčasť prezentácie študentovej tvorby nábytku a interiéru. Organizátori nezasahovali do priblíženia každej súťažnej práce.

Expozícia na Zvolenskom zámku (1. poschodie) je prístupná od stredy do nedele 10:00 – 17:30 (posledný vstup o 16:45); v pondelok a utorok je expozícia zatvorená (prezrieť si ju môžu iba 3 dni vopred ohlásené skupiny návštevníkov).

Uverejňujeme mapku umiestnenia súťažných prác v expozícii na Zvolenskom zámku.

Halabala-plan expozicie

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina