archív aktualít rok 2015

Historicky poprvé se setkali zástupci českých a slovenských státních lesů

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

LCR LSR 01mZástupci státních podniků Lesy České republiky a Lesy Slovenské republiky společně jednali 7. a 8. října 2015 ve slovenských Topoľčiankách.

Přeshraniční spolupráce při čerpaní evropských fondů, koordinace postojů k certifikaci lesů, ale i výměna zkušeností s vymáháním náhrad škod způsobených emisemi, to byla hlavní témata historicky prvního společného setkání.

„Řešíme podobné problémy, ať už se jedná o lesnické hospodaření, podkorní hmyz, řešení kalamitních situací či environmentální výchovu dětí i dospělých. Hovořili jsme také o chráněných územích i národních parcích,“ uvedl generální ředitel podniku Lesy ČR Daniel Szórád. Jak se shodl se svým protějškem Peterem Morongem, pravidelné konzultace společných témat a výměna zkušeností povedou k rychlejším a efektivnějším rozhodnutím všech zúčastněných.

Pro oba podniky byla podstatná diskuse o potřebě certifikace lesů systémy PEFC a FSC ve středoevropském prostoru vzhledem k platné národní legislativě. „Přivítáme, když se naši slovenští kolegové do této debaty zapojí,“ dodal Daniel Szórád.

Výsledkem setkání by mohla být i intenzivnější spolupráce při využívaní evropských fondů v rámci přeshraniční spolupráce. V současnosti obě firmy dokončují společný projekt zlepšující podmínky života zvěře ve Strážovských vrších a v Bílých Karpatech.

Zdroj: Lesy ČR

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina