archív aktualít rok 2015

TON zabarvil Londýn. A vyhrál!

aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Aparatea10-350x90-anim
aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

TON Designjunction 1mKoncept stánku, vytvořený pro TON mladým českým designérem Tomášem Vargou, získal na londýnské výstavě Designjunction cenu za nejlepší instalaci. Na ploše byly od 24. do 27. září prezentovány zejména novinky letošního roku, kolekce Split a Bloom. Právě jejich barevné dokončení v gradientu bylo inspirací pro celý návrh.

„Instalace přímo navazuje na téma přírody a přirozeného růstu v ní, o který opřel Arik Levy obě své nové kolekce pro TON,“ říká o prezentaci Tomáš Varga. „Židle a stoly jakoby vyrůstaly ze svých barevných odstínů, které se do sebe vzájemně přelívají a pojí do jednoho celku. Cílem byla iluze, že se v autentických prostorách St. Martins College samovolně rozvířily barvy a berou na sebe podobu jiných předmětů,“ dodává Varga.

Jeho nápad pak kvitovala také odborná porota, složená z designérů, odborníků a médií. Posuzovali zejména využití prostoru a materiálu, inovativní přístup k vystavení produktu, použití grafiky a celkový design stánku. „Brilantní příklad toho, jak mohou jednoduché myšlenky posunout výrobek do další, nečekané úrovně. Instalace hraničila s uměním. Pomohlo jí také proudění slunečního světla skrze okna, což vytvářelo dojem, že křesla svobodně létají,“ pronesl Dinah Casson, interiérový designér a jeden z členů poroty. „Tomáš Varga pro nás vytvořil koncept stánku už v loňském roce, a to pro berlínský designový festival DMY. Jeho nápad převtělit starou reklamu, na které se houpají dva muži na prkně položeném přes židli, do dnešní podoby, zaujal porotu i tenkrát. TON si i díky tomu odnesl cenu za první místo v kategorii Exhibitor,“ vzpomněl na předchozí spolupráci marketingový ředitel TON, Jan Juza.

Během podzimu TON absolvuje s novými kolekcemi ještě dvě další výstavy. První z nich bude od 8. do 18. října polský Łódź Design Festival. Závěrečnou exhibicí roku 2015 se stane Designblok v Praze, který se uskuteční od 21. do 27. října. „I pro tuto výstavu jsme si připravili speciální koncepci stánku. Tentokrát ji pro nás vytvořil Jan Plecháč s Henry Wielgusem. Zatím mohu prozradit, že ji pojali interaktivním způsobem. Přijďte se podívat,“ pozval na závěr Jan Juza.

TON Designjunction 2

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina