archív aktualít rok 2015

TON má za sebou náročný rok investic

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

TON montazČeský výrobce ohýbaného nábytku TON z Bystřice pod Hostýnem dosáhl loni tržeb za prodej vlastních výrobků, služeb a zboží téměř 750 milionu Kč. Jde o meziroční nárůst asi o 30 milionů Kč. Zisk se ale o necelých 13 milionů snížil na téměř 22 milionů Kč. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

„Výjimečný hospodářský výsledek z předloňského roku se nepodařilo zopakovat. Vlivem byla zvyšující se rozdrobenost výrobních zakázek a rychlejší růst průměrné mzdy,“ uvedl ve výroční zprávě místopředseda představenstva Milan Dostalík.

Minulý rok byl ale podle něj investičně nejnáročnější v novodobé historii firmy. „Úspěšně jsme dokončili dlouho odkládanou rekonstrukci odsávání v rámci projektu energetické optimalizace výrobní haly a celkově jsme proinvestovali 87 milionů korun,“ dodal Dostalík.

Společnost podle něj pokročila také ve výrobních postupech. „Po letošním Miláně (Salone del Mobile) už svět ví, že jsme první a zatím jediní, kdo umí ohýbat jednolitý masivní díl ve dvou nezávislých směrech,“ poznamenal Dostalík. Zahraniční trhy jsou pro bystřickou společnost zásadní. V loňském roce se na tržbách TON podílely více než 70 %.

TON loni v průměru zaměstnával 830 lidí, meziročně o 9 více. Kromě mateřské firmy má pět dceřiných společností, po jedné v České republice, na Slovensku, v Rakousku, Německu a v Polsku. Pro letošní rok hodlá bystřický výrobce nábytku dosáhnout tržeb za 757 milionů Kč a zisku necelých 16 milionů Kč.

Většinu, 50,03 % akcií, má ve společnosti TON podle výroční zprávy pražská firma MD21. Jejím jediným akcionářem je podle obchodního rejstříku místopředseda představenstva TON Milan Dostalík. Dalších 30,5 procenta akcií vlastní pražská společnost MR10, jejímž předsedou představenstva je předseda představenstva TON Miroslav Rumpela.

Zdroj: iHNED.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina