archív aktualít rok 2015

Český výrobce tužek končí s výrobou v Číně

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

PastelkyČeskobudějovická společnost Koh-i-noor Hardtmuth končí po 11 letech s výrobou školních, kancelářských a výtvarných potřeb v Číně. Rozhodnutí urychlilo nejen zdražení práce v Číně, ale také pokles poptávky v Rusku.

„Od letošního roku bude veškerá produkce Made in EU. V Číně se vyráběly především levnější produkty, určené zejména pro asijský trh a také pro privátní značky hypermarketů v Česku. Stoupající mzdové požadavky společně s neustále se zpřísňující evropskou legislativou a složitým logistickým plánováním výrobu značně komplikovaly,“ uvedla firma ve svém tiskovém prohlášení.

„Přesun výroby zpět do Česka znamená, že nezbytné propouštění se bude týkat pouze čínských pracovníků, se všemi našimi českými zaměstnanci počítáme i nadále. Zachování pracovních míst v České republice bylo hlavním důvodem zrušení výrobního závodu v Číně,“ uvedl předseda správní rady Koh-i-nooru Vlastislav Bříza.

Firma je jedním z nejstarších výrobců výtvarných, školních, hobby a kancelářských potřeb na světě. V současné době je vůbec největším výrobcem svého druhu ve střední a východní Evropě. Společnost vyrábí a prodává více než pět tisíc různých produktů určených pro školní, kancelářské, technické a umělecké využití.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina