archív aktualít rok 2015

Možnosti drevených stavieb do záhrady odhalilo jubilejné Domexpo 2015

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Domexpo1 mTéma drevených stavieb sa dostala aj na jubilejný 10. ročník výstavy Domexpo 2015 na výstavisku Agrokomplex v Nitre (16. – 19. 4. 2015). Pôvodne mala byť kompletnou stavebnou výstavou v SR. Jej zameranie zúžili na ponuku doplnkových záhradných stavieb, vrátane konštrukcií z dreva.

V rozpätí necelých 50 dní sa na Slovensku uskutočnili tri stavebné prehliadky. Najskôr doplnili nomenklatúru nábytkárskeho veľtrhu Nábytok a bývanie v Nitre (10. – 15. 3. 2015) nasledoval stavebný veľtrh CONECO v Bratislave (25.– 28. 3. 2015), výstava Domexpo sa zmenila len na prezentáciu pol stovky vystavovateľov. Spolu s prehliadkou zariadení a príslušenstva pre solárnu techniku a fotovoltiku Solaris priťahovali možnosťami ekologického a ekonomického bývania. Celému kompletu jarných výstav v Nitre dominovali Gardénia a Bonsai Slovakia.

Domexpo2 mOčakávaniu záhradkárskych návštevníkov sa najviac priblížila expozícia slovenského výrobcu konštrukcií z dreva ŠINKO – drevovýroba s.r.o. formou altánkov, drevených terás, lamelových okeníc na vidiecke domy, záhradných doplnkov z impregnovaného dreva. S ukážkou využitia drevených konštrukcií v záhrade prišiel ďalší slovenský výrobca BPP s.r.o., Banská Bystrica formou detských ihrísk a záhradných chatiek. Centrum Montovaných Domov prezentoval skladbu materiálov pre pasívnu stenu nízkoenergetických drevostavieb.

Odborný program sa uskutočnil s garanciou Cechu podlahárov Slovenska, Cechu strechárov Slovenska, Cechu kachliarov a Komory kominárov Slovenska.
Centrum Montovaných Domov mal prednášky na témy:
•    Difúzne otvorené konštrukcie v drevostavbách,
•    Pasívna stena z jednej vstupnej suroviny.
Stavebníkov zaujala aj téma Cechu podlahárov Slovenska „Podlahové vykurovanie, vhodnosť podlahových krytín“. Cenné a zainteresované odporúčania Cechu kachliarov odzneli v prednáške „Krb alebo kachľová pec do moderných domov“.

Jarný štvorlístok výstav v Nitre navštívilo 43 tisíc návštevníkov.

Foto hore: Ponuka drevených konštrukcií v záhrade výrobcu BPP s.r.o., Banská Bystrica. Foto: Dr. Anton Mrník
Foto dole: Prezentácia produktov výrobcu ŠINKO – drevovýroba s.r.o., Bratislava – Jarovce. Foto: Dr. Anton Mrník

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina