archív aktualít rok 2015

Drevostavba roka 2014 – výsledky hlasovania verejnosti

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

DR2014 Modernedomy mSúťaž Drevostavba roka organizovala už po tretí krát Sekcia drevostavieb Zväzu spracovateľov dreva Slovenskej republiky. Jej cieľom je spopularizovať stavby na báze dreva, ktorých výstavba môže byť významným faktorom pri reštartovaní stavebníctva a tým aj ekonomiky Slovenska. Navyše sa pomocou zvýšeného dopytu po drevostavbách môže prejaviť podpora používania dreva ako domácej strategickej obnoviteľnej suroviny 21. storočia v stavebníctve v produktoch s vyššou pridanou hodnotou.

Nezanedbateľnou súčasťou súťaže je aj propagácia popredných výrobcov drevostavieb – členov ZSD SR – na spotrebiteľských výstavách Nábytok a bývanie v Nitre (10.–15. 3. 2015) a CONECO Racioenergia v Bratislave (25.–28. 3. 2015). Na obidvoch výstavách mala laická verejnosť, návštevníci výstav, možnosť hlasovať z 10 nominovaných drevostavieb za svojho favorita. Oproti predchádzajúcim ročníkom bol zaznamenaný trojnásobný nárast účastníkov hlasovania. Celkom odovzdali 6499 hlasov (kým na predchádzajúcich ročníkoch to bolo len okolo 2300 hlasov). Z toho bolo 586 hlasov neplatných (neoznačený dom alebo neúplné údaje na hlasovacom lístku).

Hlasovanie verejnosti na internete

Hlasovanie bolo otvorené aj na internete na stránkach www.zsdsr.sk a www.mojdom.zoznam.sk. Týmto spôsobom hlasovalo 2092 návštevníkov.

Aj tieto výsledky ukazujú zvýšený záujem verejnosti o informácie, ktoré súvisia s výstavbou ekologických, energeticky úsporných a efektívnych domov, ktoré zabezpečia komfortné a zdravé bývanie pre celú rodinu.

Sekcia drevostavieb ZSD SR si uvedomujem potenciál, ktorý sa v rozvoji stavieb na báze dreva skrýva. Od roku 2008 do roku 2013 sa podiel moderných drevostavieb na odovzdaných nových rodinných bytových domoch na Slovensku zvýšil z 5 % na viac ako 10 %. Ročne sa na Slovensku postaví a odovzdá približne 700 nových rodinných domov, ktoré sú postavené z konštrukčného systému na báze dreva. Do roku 2025 si SD ZSD SR dala za cieľ tento podiel zvýšiť na 30 %.

Zdroj: TS ZSD SR

Foto: Víťazná drevostavba v hodnotení laickej verejnosti – Largo 122 Limbach, autor projektu a zhotoviteľ Moderné domy.sk zastúpenie RD Rýmařov na Slovensku

 

Súvisiace články: 

Drevostavba roka 2014 – vyhodnotenie odbornej komisie

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina