archív aktualít rok 2015

Vláda schválila 20 programů podpory OPPIK

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Logo OPPIKVláda schválila 20 z celkového počtu 24 programů podpory v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK), ze kterého budou mít čeští podnikatelé možnost čerpat zhruba 120 miliard korun (4,331 miliardy EUR).

Kromě základní charakteristiky a cíle obsahuje každý program podpory bližší vymezení možných příjemců podpory, informace o podporovaných a nepodporovaných aktivitách, podmínky kladené na předkládání projektových záměrů a další podrobnosti. Detailní informace budou průběžně zveřejňovány na internetových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) www.mpo.cz v sekci podpora podnikání.

Aktualizovaná podoba OPPIK byla Evropské komisi zaslána k finálnímu schválení 28. listopadu 2014. Přes garance Evropské komise, že všechny operační programu zaslané do konce roku 2014 budou schváleny, k ratifikaci dosud nedošlo. Důvodem je nová schvalovací podmínka z ledna 2015, která ČR nařizuje prokázat pokrok v implementaci zákona o státní službě. MPO ovšem stále počítá, že se komplikace ohledně schvalování podaří včas vyřešit, a první výzvy OPPIK budou vyhlášeny v dubnu 2015.

Zdroj: MPO

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina