archív aktualít rok 2014

Dřevorubec roku ADRŠPACH v lednu 2015 již posedmé

moddom 2022
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Drevorubec roku14mV Dolním Adršpachu na Náchodsku se v sobotu 17. ledna 2015 uskuteční v pořadí sedmý ročník dnes již tradiční mezinárodní soutěže DŘEVORUBEC ROKU ADRŠPACH 2015. Zúčastnit se jí mohou jak profesionální, tak i amatérští dřevorubci a s nimi také dřevosochaři a všichni obdivovatelé práce s motorovou pilou.

Akce, spojená s 16. ročníkem Dřevorubeckého sezení, bude probíhat jako obvykle od 10:00 do 15:00 hodin nedaleko Skalního města na odpočívadle za hlavním parkovištěm. Účastníci soutěže se utkají v několika disciplínách, jako je výměna řetězu na jednomužné motorové pile, štípání dřeva, fyzicky náročná nakládka, přesekávání klády napříč, řezání na čas a zejména pak divácky nejatraktivnější odvětvování a královská disciplína kácení na přesnost.

„Počet závodníků není omezen. Všichni přihlášení se zúčastní prvních dvou disciplín, z nichž se kvalifikuje dvacítka nejlepších, kteří se pak vzájemně utkají v dalších náročnějších disciplínách, z nich vzejde celkový vítěz. Na nic si nebudeme hrát, vše bude probíhat jako v lese při klasické těžbě,“ říká pořadatel soutěže Pavel Cohla, majitel místní lesnické firmy s tím, že pro návštěvníky bude připraven bohatý doprovodný program jako divácká tombola, ukázky dřevosochání či projížďky terénním vozem Defender. Kromě toho budou moci vidět ještě přehlídku dřevorubecké, lesní a zahradní techniky, exhibici účastníka mezinárodní dřevorubecké soutěže Eurojack, výstavu historických pil, práci sokolníků, retro dřevorubce nebo ukázku přibližování dříví s koněm. Děti se mohou těšit na návštěvu Krakonoše, který jim bude během soutěže rozdávat sladké odměny. V rámci programu proběhne také poradenská služba a drobný prodej zúčastněných sponzorských firem a soutěž pro diváky ve štípání polen.

„Po celou dobu akce bude zajištěno občerstvení, např. opékání prasátka,“ zve Pavel Cohla širokou veřejnost a dodává, že bližší informace o soutěži a dřevorubeckém setkání lze zjistit z přiloženého informačního plakátu. Atmosféru předchozích ročníků je pak možné si připomenout na www.drevorubecrokuadrspach.cz.

Drevorubec roku15 plak

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina