archív aktualít rok 2014

Mičánkův Less & Timber má nového majitele. Již plánuje zvýšit výrobu

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

LESS2Společnost VIGA Investment, patřící do investiční skupiny JET Investment brněnského podnikatele Igora Faita, po více než měsíčních průtazích získala do svého vlastnictví zkrachovalou společnost Less & Timber Jana Mičánka, kterou koupila za 582 milionů Kč.

VIGA Investment zvítězila v tendru na prodej společnosti Less & Timber již v polovině října, nákup ale komplikovaly vzájemné spory mezi insolvenční správkyní a hlavními věřiteli. Správkyně tak smlouvu podepsala až 21.11.2014.

Pod Less & Timber spadají tři pily (v Dlouhé Vsi u Sušice, v Čáslavi a v Bohdanči) a závod na zpracování lepeného hranolu v Klášterci nad Ohří.


Majitel JET Investment Igor Fait vnímá nákup pilařské firmy jako strategickou investici, na níž chce postavit svůj vstup do dřevařství. Jedním z důvodů jeho rozhodnutí je právě pila v Čáslavi, označovaná za nejmodernější pilu v zemi.

„Ačkoliv byl Less & Timber dva roky v insolvenci, jeho kondice je dobrá. Důkazem je i to, že společnost dosahuje kladného zisku,“ uvedl Oldřich Šoba, manažer Jet Investment.

Nový majitel chce podnik držet minimálně deset let. 
Už příští rok chce v Čáslavi výrazně navýšit množství zpracovaného dřeva a najet na nepřetržitý čtyřsměnný provoz. Zároveň bude řešit, co s dalšími dvěma pilami. „Bohdaneč je v současnosti pronajatý, ale můžeme se do něj kdykoliv v relativně krátké době vrátit. Pila v Dlouhé Vsi u Sušice je taky zajímavá, i když je ze tří pil nejmenší. Má dobrou technologii, navíc je v blízkosti Šumavy a má tedy blízko k surovině,“ uvedl Šoba.

JET Investment se zároveň poohlíží po dalších firmách, které by mohl koupit. „Předpokládáme, že Less & Timber není naší poslední investicí v oboru. Vidíme totiž možnost velkého růstu právě prostřednictvím navazujících investic,“ sdělil Oldřich Šoba. 
Logický by byl nákup nábytkářské firmy, protože jedním z produktů z Čáslavi je to nejhodnotnější z pořezávaného kmene – truhlářské dřevo. 
Ve hře je i rozšíření výroby lepeného hranolu na výrobu oken a dveří.

Zdroj: Hospodářské noviny

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina