archív aktualít rok 2014

Drevársky magazín sa nečíta len pri ponku, ale aj vo vlaku

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Vo vlaku mVydávanie odborných časopisov, rovnako ako iných tlačených médií, sprevádzajú aj negatívne vplyvy: nechuť mladej generácie čítať tlačené periodiká a internet ako nový informačný fenomén. O to príjemnejšia je pre nás skutočnosť, že si Drevársky magazín – ako odborný časopis na podporu drevárskej a nábytkárskej výroby – udržiava nielen stálych priaznivcov, ale aj získava nových čitateľov naprieč profesiami i vekovými kategóriami.

Všeobecne sa hovorí, že ľudia nemajú čas čítať. A je to pravda. V dnešnej hektickej dobe máme oveľa menej voľného času, ako tomu bolo v minulosti. Kto ale v našej branži má záujem o odborné informácie a chce mať prehľad o dianí v odvetví spracovania dreva, ten si na Drevársky magazín nájde čas. Časopis je k dispozícii rovnako v tlačenej podobe ako aj v pdf formáte na našom portáli www.drevmag.com v sekcii TLAČENÝ MAGAZÍN.

Vydávanie odborného časopisu pre odvetvie spracovania dreva charakterizuje jeho vydavateľ a šéfredaktor Ing. Igor Patráš ako účelne nasmerovanú aktivitu, ktorá sa v súčasnosti presadila do vládnej realizácie Národného programu využívania potenciálu dreva. „Podporujeme zlepšovanie podmienok pre maximálnu finalizáciu dreva v domácich podmienkach. Pre tieto a ďalšie zásady inšpirujeme všetkých, čo s drevom prichádzajú do styku.“

Drevársky / Dřevařský magazín (vrátane predchodcu Stolársky / Stolařský magazín) má za sebou už takmer 15 rokov vydávania časopisu. Formou odborného periodika vyšlo doteraz 144 čísiel v celkovom rozsahu 11 114 strán. Časopis vychádza od roku 2004 aj pre českú odbornú verejnosť. Doteraz (do novembra 2014) dostali k dispozícii 109 čísiel v celkovom rozsahu 9450 strán. Pôvodný Stolársky magazín zmenil od roku 2011 názov na Drevársky magazín. Odvtedy vyšlo 39 čísiel (v slovenčine aj v češtine) v rozsahu 3276 strán. V súčasnom 15. ročníku vydávania vyšlo 9 čísiel v rozsahu 756 strán.

Foto: Sedím vo vlaku z Galanty do Bratislavy a oproti mne niekto číta Drevársky magazín… (foto: Mgr. Jakub Dvorský)

Vo vlaku V

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina