archív aktualít rok 2014

Židle Merano z TONu získaly ocenění German Design Award

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Merano GDA mŽidle a barová židle Merano získaly titul German Design Award 2015 – Special Mention. Novinky z letošního veletrhu Salone Internazionale del Mobile v Milánu navazují na úspěšné křeslo. Pro TON je navrhl designér Alexander Gufler.

„Křeslo Merano, které jsme představili před čtyřmi lety, obdrželo ocenění Red Dot Design Award, Good Design a German Design Award Nominee. Jsme velmi rádi, že adaptace jeho tvarů do židle a barové židle si také získala zaslouženou pozornost,“ řekl manažer marketingu TON Jan Juza.

Oba modely jsou tvarově jednoduché a funkční. Cílem designéra totiž bylo, aby působily po estetické stránce jako sochy, ale na druhou stranu byly komfortní a praktické při manipulaci. Židle a barová židle Merano proto propojují spodní konstrukci z masivního dřeva s harmonickými tvary ohýbané překližky v sedáku a opěrce. Díky použité výrobní technologii jsou velmi lehké a neobsahují žádné šrouby či kovové části. Společnost TON modely nabízí v buku, dubu, americkém ořechu a také v čalouněné variantě.

Pro TON je German Design Award 2015 – Special Mention 19. oceněním produktu. Kromě rodiny Merano již ceny získaly modely 911, Mojo, Tee, Tram, Wave, Rioja, Petalo, Simple a 002. Uspěly nejen v soutěži German Design Award, Good Design a Red Dot Design Award, ale také v rámci Interior Innovation Award a tuzemském Nábytku roku.

„Ocenění vnímáme jako potvrzení toho, že společnost TON kráčí dobrým směrem,“ vyložil Juza. „Konkrétně nový titul pro židli a barovou židle Merano je pak pro nás krásným zakončením roku,“ dodal.

Hned v lednu pak společnost představí další novinky na veletrhu IMM v německém Kolíně. Hlavním tématem budou tentokrát stoly. Pro Salone Internazionale del Mobile 2015 je pak připravena série židlí, na kterých TON spolupracuje s designérem Arikem Levym.

Zdroj: TON

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina