archív aktualít rok 2014

XYLEXPO 2014: pozitivní očekávání se naplnila

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Xylexpo2014 1mMnohé obavy, které se ještě v předvečer zahájení vznášely nad veletrhem XYLEXPO 2014 (13. – 17. 5.), se rozplynuly krátce po otevření bran milánského výstaviště. Od prvního dne bylo zřejmé, že si akce zřejmě udrží svoji dřívější pozici „referenční“ mezinárodní výstavy v sudých letech.

Ačkoli italský trh stále čelí vážným problémům, výstava, která letos dosáhla svého 24. ročníku, znovu potvrdila svůj mezinárodní rámec a atraktivitu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl – a to i přes obtíže, kterými prošla v posledních letech.

Na veletrh se zaregistrovalo 15 250 odborníků, což je o 7,1 % více než v roce 2012. Vzrostl jak počet domácích registrací (+4,6 %), tak zahraniční (+8,5 %). Významný nárůst byl zaznamenán z kontinentální Evropy (+ 12,7 %). Nezanedbatelný nárůst byl z Afriky (+16 %) a z obou amerických kontinentů (+1,8 %). Naopak z Asie přišlo o 1,5 % registrací méně.

Xylexpo2014 2mVeletrh během pěti dnů navštívilo celkem 44 000 odborníků s 42% zahraničním podílem.

Na Xylexpu 2014 se prezentovalo 440 vystavovatelů ve třech halách zahrnujících čistou výstavní plochu 27 000 m2. Zahraničních vystavovatelů bylo 123 z 27 zemí v čele s Německem (51), následovaným Čínou, Španělskem, Rakouskem, Velkou Británií, Českou republikou a dalšími.

Odborní novináři rozhodli o cenách XIA-XYLEXPO

Jednoduchý ceremoniál, příležitost k setkání, uznání pro společnosti, které v posledních letech navzdory těžkému období byly nakloněny inovacím. Tak lze stručně charakterizovat atmosféru slavnostního předávání cen 1. ročníku nové soutěže XIA-XYLEXPO INNOVATION AWARDS, které proběhlo druhý den veletrhu 14. 5. 2014.

Soutěž, o jejíchž výsledcích rozhodovali zástupci registrovaných odborných médií v tajném hlasování, tvoří dvě kategorie. První, INOVACE, vyjadřuje schopnost inovovat výrobky se zvláštním zřetelem na „zelenou“ ekonomiku a dopad na výrobní procesy zákazníků. Druhá, KOMUNIKACE, je zaměřena na odhodlání komunikovat způsobem „existuje podnik“, který může zahrnovat online a offline aktivity, specifické zaměření na média, vysoce účinné reklamní kampaně, pozornost a konzistentní přístup k zástupcům médií.

V kategorii INOVACE získala nejvíce nominačních hlasů a 1. cenu obdržela skupina Homag Group, následovaná skupinou Biesse Group na 2. pozici a Cefla Group na 3. místě.

V kategorii KOMUNIKACE se na 1. pozici umístila italská firma Salvador, 2. cenu získala skupina Homag Group a 3. cena skončila v rukou zástupců Biesse Group.

Výsledky soutěže odhalily mimo jiné velmi nízkou schopnost některých firem akceptovat nové moderní prostředky komunikace a přizpůsobit se současným trendům v oblasti prezentace. Mnohým z nich nestálo ani zato, aby novináře informovali o svých aktivitách ve speciální, k tomuto účelu vytvořené sekci na stránkách veletrhu www.xylexpo.com.

Xia-Xylexpo2014 1

Xia-Xylexpo2014 2

 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina