archív aktualít rok 2014

Originální nábytek (nejen) pro pamětníky

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

LUGI Stoly mSpolečnost LUGI připravila na začátek letošního roku pro příznivce originálního designu opravdovou lahůdku. Jde o první edici LUGI Limited.

LUGI Limited představuje speciální omezené série nábytku a produktů. Architekti a designéři s výrobcem spolupracují na určitém tématu či příběhu, ze kterého vznikne jeden nebo několik kusů nábytku v daném provedení. LUGI Limited tak svým zákazníkům nabízí ojedinělou možnost vlastnit autory podepsané a očíslované unikáty.

Tématem první edice jsou Industriální stoly. Jejím autorem je Matěj Chabera. „Vše začalo objevem letitých kovových podnoží. Fascinovala nás představa vzkřísit zašlé díly, spojit je s dokonale zpracovanými deskami z masivu a dýhy v LUGI kvalitě a umístit je do interiéru,“ říkají autoři o projektu.

Singer table

Klasické celokovové šicí stroje byly často integrované ve velmi propracovaných stolech v kombinaci masiv a litina. Estetika a funkčnost těchto stolů byly vždy zvláštně propojené v jeden celek. Stůl Singer čerpá z této tradice a navíc přináší ojedinělou stavbu s přidanou poličkou a dvěma trubkovými vzpěrami. Desky stolu jsou z masivního dubu a jejich hrany jsou provedené stejně jako ty u krejčovských šicích strojů. Litina a masiv zde tvoří trochu netypický stůl, nicméně jeho vyvážený bohatý vzhled a jasná funkčnost dávají jasně najevo jeho smysl a původ.

LUGI Singer 

Marcel table

Podnož z ohýbaných trubek u stolu Marcel se jasně odkazuje k původním modernistickým objevům Bauhausu pod rukama architektů jako Marcel Breuer nebo Mart Stam. Jasná konstrukční logika rovných linií je vyvážená velkými rádiusy, které jsou vysoce estetické, ale také výrobně upřímné v rámci procesu ohýbání trubek. V kombinaci s jednoduchou deskou z dýhované černě probarvené MDF vzniká zajímavé a silné spojení tradičních a zároveň jasně nadčasových tvarosloví.

LUGI Marcel 

Celou edici Industriální stoly můžete až do konce února vidět ve speciální tematické instalaci v showroomu LUGI Store ve Vinohradském Pavilonu anebo na webu společnosti.

Foto: LUGI

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina