archív aktualít rok 2014

Na veletrh Xylexpo se vrací společnosti Biesse a Cefla

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Biesse Ligna mPo šesti letech se na výstavní plochu veletrhu XYLEXPO v Miláně, který se uskuteční ve dnech 13. – 17. května 2014, vrací dva významní domácí hráči – Biesse a Cefla. Organizátoři přiznávají, že tato dvě dlouho očekávaná rozhodnutí jsou zlomová pro úspěch veletrhu.

Společnosti Biesse a Cefla spolu s SCM Group bojkotují milánský veletrh od roku 2010, kdy se nedohodly s organizátory na podmínkách své účasti, a rozhodly se využít ekonomicky zajímavější nabídku od pořadatelů nově vzniklé konkurenční akce – výstavy Technodomus v Rimini. Italská scéna s dřevoobráběcími stroji se rozštěpila na dva tábory, což výrazně poškodilo především kdysi prestižní veletrh Xylexpo. Dramaticky se propadl nejen jeho rozsah z hlediska počtu vystavovatelů a obsazené výstavní plochy, ale také návštěvnost.

Od uvedeného rozhodnutí společností Biesse a Cefla vrátit se na Xylexpo si organizátoři slibují, že se ke stejnému kroku odhodlají i další, a že akce opětovně získá dřívější renomé a pozici veletrhu evropského a světového významu. A to i navzdory tomu, že italský trh v posledních několika letech není zrovna v nejlepší kondici. Do této chvíle svoji účast potvrdilo údajně více než 300 vystavovatelů.

„Navzdory problémům způsobeným ekonomickými těžkostmi dnešní doby je Itálie stále hlavní globální trh,“ uvedl Jürgen Köppel, člen představenstva Homag Group a dodal: „Pro Homag Group je Xylexpo hlavní zahraniční výstava, ačkoli v posledních letech ztratila některé pozice kvůli konfliktům a diskuzím mezi výrobci. Jsme skutečně spokojeni, když vidíme, že zájem o Xylexpo den ode dne roste, a to nejen proto, že se náš konkurent Biesse a také Cefla rozhodli vrátit se zpět do Milána.“

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina