archív aktualít rok 2014

Věznice Mírov utržila loni za vyrobený nábytek více než předloni

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Mirov1Jedna z nejpřísnějších věznic v zemi v Mírově na Šumpersku zaznamenala loni zvýšení obratu ve výrobě nábytku. V porovnání s předchozím rokem byl obrat vyšší o 1,3 milionu Kč.

Mirov2 mLoni utržila věznice za nábytek 16,5 milionu Kč. „Největší zájem u soukromých zákazníků byl o výrobu dětských pokojů, vestavěné skříně a ložnice. Finančně a objemově zajímavé zakázky byly při výrobě kancelářského nábytku pro Okresní státní zastupitelství Šumperk, Energetický regulační úřad Jihlava, Statutární město Brno či Úřad práce v Blansku. Prestižní zakázka byla zhotovena pro Ochranou službu prezidenta republiky a kancelář ředitele věznice,“ uvedla mluvčí věznice Kamila Válková.

Mirov3 mZvýšení tržeb za vyrobený nábytek zaznamenala věznice i předloni. Jedním z důvodů bylo i rozšíření nabídky. Výroba se už neorientuje jen na státní instituce, ale i na širokou veřejnost. Výběr navíc pracovníci soukromým zákazníkům i ulehčili. Před prostory káznice otevřeli předloni v dubnu vzorkovnu nábytku, kde své výrobky prezentují ve formě zařízeného bytu.

Mirov4Avšak převážná část zakázek z věznice míří i nadále do veřejných institucí a firem. „Za 15,9 milionu korun byly realizovány zakázky pro veřejné instituce a firmy, za 600.000 korun pro soukromé zákazníky,“ doplnila Válková. Dodala, že do výroby nábytku je teď zapojeno 25 vězňů.

Zdroj: ČTK

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina