archív aktualít rok 2014

TON má další Good Design. Pro židle Tram a Mojo

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

TON Tram mHned dva produkty společnosti TON získaly nejstarší a nejprestižnější mezinárodní ocenění za design. Titul Good Design 2013 nově nosí židle Tram rakouského designéra Thomase Feichtnera a Mojo od mladého slovenského designéra Michala Riabiče.

Židle Tram byla představena v roce 2013 na veletrhu Salone del Mobile v Milánu. Je výjimečná propojením technologie využívané více než 150 let se současným designem a také konstrukčním zpracováním. Designér vytvořil první židli, která kombinuje tvarovaný sedák s klasickými ohyby z bukové kulatiny v portfoliu TON. Konstrukci zjednodušil ještě využitím zádově opěrky zároveň jako spoje nohou a nepoužil již další podpěry. Židle je k dispozici i ve verzi s područkami, která více zvýrazňuje unikátní technologii ručního ohýbání.

TON Mojo mMojo je jedním z prvních celodřevěných cantileverů. Technologie ručního ohýbání se u něj přenesla i do pérové podnože a umožňuje sedícímu předozadní pohupování. Právě tento pohyb pomáhá aktivovat mozek a dělá z židle volbu pro kreativní kanceláře i domovy. Mojo již získala titul Nábytek roku 2013 České republiky a Innovationspreise Architektur + 2013.

Ocenění Good design je nejstarší a nejprestižnější světové ocenění za design. Vzniklo v roce 1950 v Chicagu a každoročně jej pořádá muzeum architektury a designu The Chicago Athenaeum ve spolupráci s Evropským střediskem pro architekturu, umění, design a urbanistické studie. Pokrývá nové výrobky, které byly navrženy a vyrobeny v Evropě, Asii, Africe, Severní a Jižní Amerika, ve více než dvaceti kategoriích.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina