archív aktualít rok 2013

FOR INTERIOR již počtvrté představil nové trendy v bydlení

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

ForInterior Bohm mVe druhé polovině minulého týdne (26.–29. 9. 2013) proběhl na pražském výstavišti PVA EXPO v Letňanech čtvrtý ročník podzimního veletrhu bydlení FOR INTERIOR souběžně s veletrhy FOR DECOR & PRESENT a FOR GASTRO & HOTEL. První ze jmenovaných výstav se podle přítomných vystavovatelů stává společně s jarním veletrhem FOR FURNITURE, pořádaným na témže výstavišti, největší přehlídkou nábytku, interiérových dveří a schodišť v České republice.

V šesti výstavních halách s plochou přes 26 tis. m2 mohli návštěvníci vidět vše od bytového nábytku přes domácí techniku až po různé důmyslné interiérové doplňky. Postaralo se o to 477 vystavovatelů (loni 432) z deseti zemí, jejichž expozice se oproti loňsku rozšířily o 36 % na 13.273 m2 čisté výstavní plochy. „Říká se, že výstavy jsou lakmusovým papírkem trhu. Navzdory stagnující české ekonomice se tohoto veletrhu zúčastnilo více vystavovatelů, než v uplynulých ročnících. Potěšilo nás také to, že se nám podařilo získat i firmy, které zde letos vystavovaly poprvé. Jde především o malé a střední výrobce, kteří konkurují kvalitou svých výrobků velkým mezinárodním řetězcům a nachází místo v mnoha českých domácnostech. Možná právě proto zájem návštěvníků předčil naše očekávání,“ pochlubila se nám ředitelka OT bydlení z pořádající společnosti ABF Ing. arch. Maria Wohlrabová s tím, že branami výstaviště prošlo během čtyř dnů celkem 29.137 platících návštěvníků (o 17 % více než loni) a také 111 akreditovaných novinářů.

ForInterior Jech mTuto skutečnost si pochvalovali také mnozí z přítomných výrobců nábytku, poukazujíc přitom na četné zastoupení movitější klientely, na niž se v posledních letech kvůli situaci na trhu stále více zaměřují a kterou se i letos snažili oslovit novinkami připravenými pro následující období. Např. společnost JECH CZ z Dobrušky zde vedle novinek ze svého bytového sortimentu (čalouněné sedací soupravy s potahem ze 4 mm silné hovězí kůže) představila také novou sérii křesel pro pečovatelství, využitelných i v domácnostech pro potřeby seniorů s omezenou hybností apod. Další z čalounických firem – BÖHM z Červeného Kříže u Jihlavy, zde mimo jiné testovala také případný zájem zákazníků o novou exkluzivní kolekci sametových potahových látek „Underground“ z produkce anglické Kirkby Design. Tato kolekce vznikla ve spolupráci s městskou hromadnou dopravou v Londýně (při příležitosti 150. výročí zahájení provozu místního metra) přetvořením pěti designů látek používaných v 30.–70. letech minulého století na sedadlech jak v podzemní dráze, tak v autobusech městské hromadné dopravy.

Podrobnější informace o dalších prezentovaných novinkách a celkové atmosféře veletrhu FOR INTERIOR přineseme v příštím vydání DM.

Foto: Ing. František Novák

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina