archív aktualít rok 2013

Kvůli rostoucímu exportu plánují výrazné rozšíření výroby

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

INTEDOOR Cvikov mPřednímu českému výrobci koupelnového nábytku, firmě INTEDOOR ze Cvikova, se podařil průlom na německém trhu. Jako první ze střední a východní Evropy se stal členem skupiny Garant, která sdružuje přes tisíc koupelnových studií. Deníku E15 to řekl ředitel společnosti Lubomír Langer.

„Pro nás jako firmu z Východu je to zásadní, neboť nabízíme finální produkt mířící ke konečným spotřebitelům, což je nepoměrně složitější než – byť i kvalitní – subdodávky končící v Německu made in Germany,“ uvedl šéf Intedooru.

INTEDOOR Ralsko mKvůli očekávanému nárůstu vývozu na Západ chce Intedoor výrazně zvětšovat svou továrnu v Ralsku. „Závod budeme rozšiřovat o 200 procent, chceme se stavbou začít nejpozději v říjnu, a jestli zima trochu dovolí, tak v dubnu či květnu bychom měli plochy využívat,“ poznamenal Langer. Investici do rozšíření továrny a technologií odhaduje na 74 milionů korun.

S exportem, který nahrazuje slabou domácí poptávku, má Intedoor dobré zkušenosti. Už nyní dodává pro lídry trhu ve Švýcarsku, v Nizozemsku, Norsku a Slovinsku. Působí i na dalších zahraničních trzích, připravuje se na vstup do Švédska. Na tuzemském trhu dodává podnik například pro značku Jika, která patří pod švýcarský koncern Laufen.

Další odbyt si Intedoor slibuje od konfigurátoru nábytku, což je unikátní projekt výroby koupelnového vybavení na míru, který v továrních podmínkách nemá podle ředitele společnosti v Evropě konkurenci. „Pokud se nestane něco mimořádného, tak v rozmezí čtyř až sedmi let bychom očekávali tržby z exportu 300 až 500 milionů korun,“ uvedl. Jen za poslední rok Langerova firma výnosy z exportu zdvojnásobila. Nyní se vývoz na tržbách přesahujících sto milionů korun ročně podílí zhruba polovinou.

Zdroj: E15

Foto: INTEDOOR

INTEDOOR1 mINTEDOOR2 m

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina