archív aktualít rok 2013

Pilaři sdružení v SDP si v Jizerských horách zvolí nové řídící orgány

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

PILA FACEKPravidelné jarní odborné setkání Společenstva dřevozpracujících podniků v České republice (SDP), spojené s Výroční valnou hromadou a letos také s volbami nových řídících orgánů, se skuteční 24.5.2013 v Oldřichově v Hájích na Liberecku.

Zástupci malých a středních pilařských provozů, seskupených v tomto sdružení, se tentokrát sejdou na půdě členské firmy PILA FACEK s.r.o., zabývající se pořezem jehličnaté kulatiny na stavební a truhlářské řezivo, které formou zakázkové výroby dále suší, impregnuje nebo dále zpracovává na palubky, podlahovky, fasádní obkladová prkna apod.

Účastníci setkání si nejprve prohlédnou výrobní závod společnosti PILA FACEK v Oldřichově v Hájích, která se během své existence (od roku 1997) stala regionálně významným podnikem ve svém oboru s téměř stoprocentním navýšením výroby. Přičinila se o to zejména nově zbudovaná pilnice, postavená v letech 2008–2009, kterou firma uvedla do provozu v lednu 2010. Je vybavena novou kotoučovou technologií s roční projektovanou kapacitou pořezu 32 tis. m3 kulatiny v jedné směně.

Vlastní Výroční valná hromada proběhne v odpoledních hodinách v cca 7 km vzdáleném městě Raspenava v místním hotelu Zámeček. Součástí valné hromady budou tentokrát i volby nového představenstva a dozorčí rady SDP na následující dvouleté období. Po jejím skončení bude pokračovat tradiční program SDP zaměřený především na vývoj situace v zásobování dřevní hmotou na tuzemském trhu a na opatření související s touto stále žhavou problematikou, která představenstvo SDP učinilo od listopadového odborného setkání v Rýmařově, a to jak samostatně, tak ve spolupráci s Konfederací lesnických a dřevařských svazů či s jinými sdruženími a asociacemi. Po ukončení oficiální části programu proběhne krátké jednání členů nově zvoleného představenstva a dozorčí rady, kteří si zvolí předsedu a místopředsedy. Poté se všichni zájemci budou moci zúčastnit neformální diskuse.

Akce bude již tradičně otevřena také zájemcům z řad odborné veřejnosti, kteří nejsou členy sdružení. Členské firmy již obdržely elektronickou pozvánku s podrobným časovým harmonogram odborného setkání. Ostatní zájemci mohou získat podrobnější informace na webových stránkách www.sdpcr.cz a svoji účast si musí dohodnout (nejpozději do 10.5.2013) s tajemníkem SDP ČR Ing. Novákem na adrese: Společenstvo dřevozpracujících podniků ČR, Vančurova 7, 586 01 Jihlava, tel.: 567 308 891, 720 581 059, e-mail: fandanovak@volny.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina