archív aktualít rok 2012

Festival dřeva: Dražba pro Elišku

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Festival_dreva_2011Slezskoostravský hrad v Ostravě bude v sobotu 15. září hostit VIII. ročník Festivalu dřeva, který však nebude jen o dřevě. Cílem festivalu je ukázat dřevo ve všech jeho podobách, demonstrativní formou informovat o lese, přírodě, přírodních materiálech a ekologii.

Význam a využití dřeva v historii a současnosti člověka názorně přiblíží ukázky zpracování dřeva starými technikami. Návštěvníci se mohou těšit na souboje hvězdných dřevorubců, v čele s vicemistrem světa Martinem Komárkem, zvěřinové hody, jarmark řemesel nebo vystoupení kapely Maxim Turbulenc a písničkáře Xindla X.

Eliska_BocanovaFestival dřeva odstartuje v 10:30 oficiální zahájení a hned po něm soutěž tříčlenných družstev profesionálních dřevorubců Moravskoslezského kraje (ČR), Žilinského kraje (SR) a Slezského Wojwodství (PL) v dřevorubeckém pětiboji o Beskydský Pohár 2012 hejtmana kraje. Martin Komárek během dne vyřeže dřevěnou sochu, která se na Festivalu dřeva vydraží a vydražené peníze poputují na konto Elišky Bočanové z Bohumína. Sedmiletá Eliška má vzácné postižení, které ji neumožňuje chodit. Výtěžek dražby poslouží na zakoupení zdravotního kočárku.

Více informací na stránkách festivalu.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina