archív aktualít rok 2012

Omezení výdajových paušálů pro řemeslníky

aparatea_728x90-itatools-gif
aparatea_350x90-itatools-gif
aparatea_728x90-itatools-gif
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

PenizeVláda před týdnem projednala úpravu výdajových paušálů živnostníků. Výše jednotlivých sazeb nakonec zůstane zachována, avšak u činností spadajících do paušálů 40 % a 30 % bude možnost odpočtu prostřednictvím paušálu limitována do výše 2 mil. Kč. Paušálem 40 % tak půjde odečíst jako výdaje maximálně 800 000 korun a paušálem 30 % výdaje v maximální výši 600 000 korun.

Podnikatelé, kteří paušály využívají, nebudou moci navíc využít slevu na manželku a daňové zvýhodnění, což není dobrá zpráva zejména pro mladé rodiny a začínající živnostníky. A to vždy v případech, pokud součet jejich dílčích základů daně, ve kterých využili výdajový paušál, je vyšší než 50 % celkového základu daně. Kdo má tedy příjmy jen z podnikání (tedy 100 % základu daně), na slevu na manželku a daňové zvýhodnění na dítě může zapomenout. Ostatní slevy a odpočitatelné položky se navrhuje zachovat.

V oblasti slev na dani se stát ale ještě zaměřil na pracující důchodce. Kdo totiž pobírá starobní důchod nebo invalidní důchod pro invaliditu třetího stupně, nebude moci uplatnit základní slevu na poplatníka.

Všechna opatření týkající se paušálů a slev mají platit od roku 2013.

Zdroj: AMSP ČR

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina