archív aktualít rok 2012

Poslední postupové kolo SUSO v Českých Budějovicích

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

SUSO_remeslnici_na_roztrhani16. ročník Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO přinese ve dnech 18. a 19. května 2012 již páté závěrečné postupové kolo. Soutěž, jejíž celorepublikové finále proběhne na veletrhu FOR ARCH v září 2012 v Praze, se koná na Výstavišti České Budějovice při výstavě Hobby 2012 v pavilonu R3. Klání se zúčastní 26 řemeslníků z 9 škol.

Mottem letošního ročníku je heslo Řemeslníci jsou zkrátka na roztrhání. „Kvalitních řemeslníků je v posledních letech nedostatek a soutěží se snažíme na tento problém upozornit. Proto je mottem letošního ročníku právě toto heslo,“ uvádí David Surmaj ze společnosti ABF, manažer soutěže. V pátém kole bude soutěžit 7 družstev truhlářů a 6 týmů zedníků.

Také toto postupové kolo poskytne příležitost mladým chlapcům z dětského domova vyzkoušet si osobně práci se dřevem. Tentokrát jde o Dětský domov a základní školu Horní Planá, jejíž žáci se budou podílet na přípravách soutěže. V sobotu 19. května si navíc ti nejmladší pod vedením Ing. Stanislava Cukora ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk vyzkouší, jaké je to být truhlářem. Pokusí se vyrobit jednoduchou stoličku dle truhlářského výkresu a čeká je za to odměna v podobě hodnotných cen od partnera soutěže.
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina