archív aktualít rok 2012

Bude letošní Xylexpo ještě horší než předloni?

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Xylexpo_2012Od 8. do 12. května 2012 se na výstavišti Rho v Miláně uskuteční veletrh technologií pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl Xylexpo 2012. Jaký bude a zda se vyplatí ho navštívit, lze v tuto chvíli jen těžko předvídat. Pořadatelé si vytyčili nelehký úkol – vrátit veletrh na pozici, kterou mezi akcemi ve své kategorii zaujímal do roku 2008. Z té ho v roce 2010 srazila nejen zhoršená ekonomická situace, ale především neočekávaný krok několika domácích výrobců, kteří se rozhodli do té doby druhý největší evropský veletrh v branži bojkotovat.

Společnosti SCM Group, Biesse Group a Cefla se v roce 2010 s organizátory veletrhu Xylexpo nedohodli na podmínkách účasti a rozhodli se proto svojí účastí podpořit konkurenční začínající výstavu Technodomus v Rimini, která se koná v měsíci dubnu – letos pouhé dva týdny před milánským veletrhem (20. až 24. dubna 2012). To samozřejmě rozdělilo nejen vystavovatele, ale především odborné návštěvníky.

Spolu se zmíněnými třemi největšími společnostmi se výstavy v Rimini zúčastnilo dalších zhruba 270 firem, zatímco v Miláně se prezentovalo 650 vystavovatelů (o 200 méně než v roce 2008). To bylo znát jak na výstavní ploše, která byla ve srovnání s rokem 2008 téměř poloviční (42 500 m2), tak na návštěvnosti, která poklesla více než o třetinu.

V první polovině března 2010 hlásili pořadatelé veletrhu Xylexpo 550 zaregistrovaných vystavovatelů a zamluvenou plochu 41 000 m2. Letos na konci února hlásí 460 zaregistrovaných vystavovatelů a zamluvenou plochu cca 30 000 m2. Zatímco počet vystavovatelů na základě dlouholetých praktických zkušeností ještě může narůst, u výstavní plochy již organizátoři výraznější rozšiřování neočekávají. Celkově totiž pro letošní veletrh vyhradili „pouze“ 36 000 m2. Celá akce by se tak měla vejít jen do čtyř hal milánského výstaviště. Za hlavní důvod pořadatelé označují současný trend zmenšování plochy stánků, za kterým stojí především snaha firem o snižování nákladů.

Přes sliby, které organizátoři veletrhu Xylexpo prezentují na svých webových stránkách a v tiskových prohlášeních, to zatím vypadá tak, že případní návštěvníci, pokud se do Milána vůbec vypraví, mohou na základě předloňských zkušeností a současných avizovaných údajů očekávat spíše zklamání. Ale rádi bychom se mýlili.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina