archív aktualít rok 2012

V nové provozovně mohou vyrábět i větší sudy

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Barina1V nově zbudované provozovně od druhé poloviny ledna působí firma Bednářství Bařina z Čejkovic. Provozovna je postavená na kraji obce na hektarovém pozemku a disponuje zhruba 300 m2 výrobní plochy. Investici do nových prostor a také do rozšíření pracovního kolektivu si vyžádal rostoucí zájem zákazníků o bednářské výrobky.

Kromě tuzemského trhu se firma totiž začíná úspěšně prosazovat také mezi vinaři v západní oblasti Slovenska a v Rakousku, z nichž někteří se zajímají (podobně jako řada tuzemských) také o sudy v nestandardních velikostech. „Ještě v loňském roce jsme byli limitováni prostorem, který nám dovoloval stavět sudy max. do objemu 20 hektolitrů. Od letoška si můžeme zákazníkům dovolit nabídnout např. i třicetihektolitrové sudy či ještě objemnější,“ sdělil nám čejkovický bednář.

Firma se zabývá výrobou dřevěných sudů, řezbářskými pracemi a stylovým vybavením vináren. V jejím sortimentu je možné nalézt kromě klasických kulatých sudů také sudy oválné nebo vejčité, s hladkými nebo vyřezávanými dny, a to jak ve standardním, tak v „barikovém“ provedení s vypálením vnitřního povrchu. Ostatní část produkce tvoří vinné bary, čela výčepních zařízení nebo jen různé řezby s vinařskou tématikou.

Další zajímavé informace o firmě Bednářství Bařina přineseme v reportáži v některém z příštích vydání Dřevařského magazínu.

Barina2

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina