archív aktualít rok 2012

Veletrh FOR WOOD klepe na srubové dveře…

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Srub7. ročník veletrhu dřevostaveb a využití dřeva pro stavbu se blíží. Uskuteční se v termínu 8. – 11. února 2012. Hlavním tématem jsou letos masivní dřevostavby – sruby, roubenky a vrstvené masivní dřevo (CLT). Tato témata budou prostupovat celým veletrhem a také doprovodným programem. Ten zpestří zejména účast rodilého Kanaďana a stavitele srubů – Dereka Notta, ale také dalších významných osobností tohoto oboru. Místem konání je areál výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Veletrh nebude jen statickou výměnou informací, ale také aktivním způsobem, jak získat inspiraci pro stavbu domu. Jednou z takových ukázek bude i klasická stavba srubu. Na veletrhu vyroste pod rukama pracovníků společnosti CEDER srub o půdorysu téměř 8×9 m. „Srub se bude stavět ze smrkové kulatiny o průměru cca  40 cm. Detaily stavby budou opracovány ručním způsobem – obouruční nože, speciální dláta. Při stavbě nebude využito žádné broušení. Vše bude pravá ruční práce,“ říká jednatel společnosti Peter Bartalský.

FOR WOOD byl v minulosti přidružen k veletrhu FOR ARCH. Jeho osamostatněním a spojením s partnerem Střechy Praha nastane cílená selekce návštěvníků. Navíc připojením akce Solar Praha dojde i k rozšíření o nové obory a ke koncentraci novinek v dřevostavební oblasti. Pořadatelé předpokládají, že letošního souběhu veletrhů se zúčastní více než 250 vystavovatelů.

Veletrh bude hostit také autogramiádu knihy Srubové domy z kulatin, jejímž spoluautorem je Ing. Otakar Koudelka, CSc. Autoři svou knihu představí na veletrhu 11. února.

Zájemci o účast na veletrhu se ještě mohou přihlásit, a to až do 30. 1. 2012 zasláním vyplněné přihlášky, která je ke stažení na webových stránkách veletrhu www.for-wood.cz v sekci „Pro vystavovatele“.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina