Nasťa Kuzminová obhájila olympijskú zlatú medailu z Vancouveru

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
Sdílejte článek snadno se svými přáteli.

Inzerce

Kuzminova1 mOlympijská víťazka z predchádzajúcej olympiády vo Vancouveri 2010 v biatlone a reprezentantka Slovenska – Anastázia Kuzminová mala vlani slabšiu sezónu. Jediným vyvrcholením bolo pódiové umiestnenie a hneď najvyššie. Zvíťazila na pretekoch Svetového pohára v juhotirolskom stredisku Antholz v biatlonovom šprinte na 7,5 km. Na ľavej nohe sa vyníma logo jedného zo sponzorov: Trendwood – twd Banská Bystrica. Na súčasnom olympijskom drese však nemohlo byť.

Čo sa nepodarilo vlani, dokonale si vynahradila už počas 3. súťažného dňa na Zimných olympijských hrách v Soči (včera 2. februára 2014). Víťaznú pozíciu dosiahla s takmer 20-sekundovým náskokom v stíhacích pretekoch na 7,5 km po všetkých presných výstreloch. So štartovým číslom 33 vybojovala už 4. olympijskú medailu pre Slovensko v biatlone.

Zaujímavosťou je, že jej mladší brat Anton Šipulin (reprezentuje Rusko) vlani vyhral oboje preteky v biatlonovom areáli Antholz. Na olympiáde v Soči si počas 2. dňa vybojoval iba 4. miesto. Obaja nemôžu mať rovnaké úspechy na rovnakom mieste…

Kuzminova2 m

Foto: Dvojnásobná zlatá olympijská víťazka Anastazia Kuzminová z Banskej Bystrice uprednostňuje moderný nábytok z kvalitných materiálov a spoľahlivým kovaním dodaných firmou Trendwood – twd