aktuality

Společnosti Profil Nábytek roste obrat i zisk dvouciferným tempem i díky novým investicím

Nový výrobní a administrativní areál firmy Profil Nábytek postavený na bývalém brownfieldu nákladového nádraží v Humpolci
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Společnost Profil Nábytek zaznamenala v posledních letech významný růst obratu i hospodářských výsledků. V loňském roce meziročně vzrostly příjmy firmy o 15 %. Díky stamilionové investici do moderního výrobního areálu v Humpolci firma zvýšila efektivitu výroby o 70 %. Firma zároveň dbá na udržitelnost výrobního procesu, využívá vlastní energii a spolupracuje s lokálními dodavateli materiálu.

Profil Nábytek byl schopný zajistit růst navzdory pandemii Covidu, v jejímž průběhu zároveň masivně investoval do výroby. V roce 2020 činil obrat firmy 177 milionů korun, v roce 2021 vzrostl na 200 milionů a v roce 2022 dosáhl 256 milionů korun. Za loňský rok 2023 firma předpokládá další zvýšení obratu o 15 %. Obdobně za poslední tři roky eviduje firma také růst čistého zisku. V roce 2020 vykázala 1,9 milionu korun, v roce 2021 to bylo 2,9 milionu korun a v roce 2022 zisk činil už 5,6 milionu korun. Za loňský rok očekává nárůst zisku o dalších 15 %.

K výsledkům pomohly mimo jiné investice do nového moderního výrobního areálu, který umožnil zvýšit efektivitu výroby až o 70 %. Ziskovost tak firmě roste i přes stabilní počet do 70 zaměstnanců, který se drží už několik let.

„Strategicky investovat v době blížících se krizí je osvědčenou praxí naší firmy. Díky tomu jsme loni realizovali řadu prestižních a náročných zakázek a úspěšně jsme tak zahájili čtvrtou dekádu naší existence na trhu,“ říká obchodní ředitel a spolumajitel firmy Profil Nábytek František Čermák.

Mezi nejvýraznější realizace z loňského roku patří například vybavení interiéru Filmového národního archivu, interiéru technologického parku Tech Tower v Plzni nebo kompletní vybavení interiérů nového sídla společnosti Škoda auto a.s. v Mladé Boleslavi nesoucí název Laurin & Klement Kampus.

Zdroj: TZ Profil Nábytek

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina